Megvannak Dárdai első góljai Vidi-mezben - kiütötték horvát ellenfelüket

6-2-re győzött a másodosztályú HNK Orijent ellen a MOL Fehérvár FC.
Dudás Gábor 2021. január 12., kedd 17:25
6-2-re győzött a másodosztályú HNK Orijent ellen a MOL Fehérvár FC.
Szerző: Dudás Gábor 2021. január 12., kedd 17:25

Márton Gábor vezetőedző ezúttal Tordai Árpádnak adott lehetőséget a kapuban, a Viitorul Constanța csapatától kölcsönben érkezett hálóőr kezdett a horvát másodosztályú HNK Orijent elleni edzőmeccsen.

A nagy fölényben játszó Fehérvár első góljára a 21. percig kellett várni, ekkor Zeke Márió húzott el a bal szélen, majd középre ívelt labdáját Zivzivadze bólintotta közelről a kapuba (1-0). A 30. percben, csereként beállt Kovács István lövését még a gólvonalról mentették a védők nem sokkal később, de a 34. percben Géresi előbb kiharcolt, majd értékesített egy 11-est, így megszületett a második Vidi-gól is (2-0).

Két perccel később szépítettek a horvátok, Fucak 16-ról megeresztett lövésével (2-1), de a 41. percben visszaállt a kétgólos különbség, ekkor Rus Adrián 6 méterről fejelt a kapuba egy szöglet után (3-1). A félidő zárásaként Fucak elhúzott a bal szélen, jó ütemben emelte át a labdát a kifutó Tordai felett, azonban Tamás Olivér az utolsó pillanatban ki tudta vágni a labdát a gólvonalról. Maradt a 3-1 a szünetre - írja a molfehervarfc.hu tudósításában.

A második félidő első nagy helyzetére az 57. percig kellett várni, ekkor Gazdze 17 méterről végezhetett el szabadrúgást, mely után Tordai védett nagyot, a labda Fucak elé pattant, aki közelről bombázta azt a kapufára. Egy perccel később szépítettek a horvátok, egy sarokrúgást követően Crnko fejelt a kapuba (3-2).

A 63. percben sorcsere következett, és becserélése után egy perccel Dárdai Palkó megszerezte első gólját a Vidiben: Nikolics remek ütemben ugratta ki a szélsőt, aki 14 méterről higgadtan helyezte a kapuba a labdát (4-2). A 70. percben pedig második gólját is megszerezte a korábbi Hertha-játékos: Dárdai ismét Nikolicstól kapta a gólpasszt, 17 méteres kapáslövése védhetetlenül vágódott a kapuba (5-2).

A 88. percben Funsho zárta le a meccset, aki a Houritól kapott átadás után közel 40 méteren át vezethette a labdát, majd a bal szélről cselezett befelé, mielőtt 17 méteres bombája a kapuban landolt. Ezzel lett 6-2 a vége.

A Vidi a következő mérkőzését a horvát bajnokságot vezető Dinamo Zagreb ellen játssza csütörtök délután.

Edzőmérkőzés, Horvátország:

MOL Fehérvár FC - HNK Orijent 6-2 (Zivzivadze 21., Géresi 34. - 11-esből, Rus 41., Dárdai 64., 70., Funsho 88., ill. Fucak 36., Crnko 58.)

Fehérvár: Tordai - Tamás, Rus, Musliu, Zeke - Nyári, Nikolov - Halmai, Szabó L. (Kovács I., 30.), Géresi – Zivzivadze

A 63. perctől: Tordai - Fiola, Rus, Stopira, Hangya - Nyári (Kovács I., 80.), Houri - Funsho, Dárdai, Petrjak - Nikolics

Olvastad már?
A Fradi a második edzőmeccsét egy válogatott ellen nyerte meg - videó
Laidouni gólja hozta a győzelmet Észtország ellen a Ferencváros második spanyolországi felkészülési meccsén.
Elolvasom
Átigazolások
Ferencváros
Északról jöhet védő
A svéd Expressen értesülései szerint a Ferencváros is szeretné megszerezni a Mjällby védőjét, Abdullah Iqbalt, és ajánlattételre készül a közeljövőben.
Újpest
Megszólalt Ganea
Az Újpest által elküldött George Ganea szerint a döntés mögött nem csupán szakmai szempontok álltak.
Pintér Dániel
Messi vagy más klub?
Az idén debütáló Pintér tárgyalásokat folytat az MLS bajnokával profi szerződése aláírásáról, saját nevelésű játékosként folytathatná pályafutását Messi csapattársaként. 2-3 másik MLS-együttes is bejelentkezhet érte - írja a Jenkifoci.
Tovább az összes átigazoláshoz