NB I: Dzsudzsák bombagólja után simán nyert a Loki

A Debrecen már az első félidőben eldöntötte a Vasas elleni idegenbeli mérkőzést.
Dudás Gábor 2022. november 6., vasárnap 17:04
Szerző: Dudás Gábor 2022. november 6., vasárnap 17:04

A vezető debreceni gól egy remek szabadrúgásból született: Dzsudzsák 28 méterről, ballal tekert a bal felsőbe (0-2).

Hátrányban sem tudott lendületesebbé válni a hazai csapat, a debreceniek pedig ezt nem sokkal később ki is használták. Előbb Ferenczi futotta le Iyinbort, majd beadott balról, a középen remekül érkező Szécsi pedig Silyét megelőzve, 7 méterről fejelt a kapuba (0-2).

A 26. percben nem sok híja volt a harmadik vendéggólnak sem, de Dzsudzsák és Bódi egymást zavarta nagy helyzetben, előbbi így a léc fölé tüzelt.

Az első félóra álmosabb Vasas-játéka után aztán feljavult a házigazda a félidő hajrájára. Vida, majd Márkvárt lövése sem volt veszélytelen, majd Hidi bal oldali beadását Novothny fejelte kevéssel a bal alsó mellé 9 méterről.

A szépítés helyett azonban jött a harmadik Loki-gól: Jova egy szöglet utáni Romachuk-lövést még bravúrral védeni tudott, de a kipattanót Babunski közelről a hálóba stukkolta (0-3).

A Vasas gólerős csatára nem akar kiesőhelyen karácsonyozni: „Jelenleg nem mondhatom, hogy az Európa Liga a cél” - interjú
Novothny Soma az NB I-et Európa egyik legszorosabb bajnokságának tartja, ahol 11 csapat szinte azonos játékerőt képvisel. Érzi, hogy hosszú távon számolnak vele és szeretne a Vasas kulcsjátékosa lenni, amíg csak lehet.

A második félidőt jól kezdte a Vasas, Holender éles szögből leadott lövését védte Megyeri. Nem sokkal később Manrique távoli próbálkozását védte Jova.

A 64. percben Holender tette le  a labdát Berecznek, aki 21 méterről lőtt, de a labda szögletre vágódott. A 89. percben Bárány ziccerben ugrott ki, de elhibázta. A Loki az idei szezonban először nyert idegenben.