Durva: 7 hónapja nem lőtt gólt az NB I legdrágább játékosa

Portugáliában is felfigyeltek már a majd 2 millió eurós, Portóból igazolt Loki-támadó gólképtelenségére.
Dudás Gábor 2017. május 4., csütörtök 10:25
Szerző: Dudás Gábor 2017. május 4., csütörtök 10:25

Mintegy hét hónapja, 2016. szeptember 21. óta nem talált a kapuba Suk Hyun-jun, a DVSC támadója, aki télen, az FC Porto együttesétől került kölcsönben Debrecenben – hívta fel a figyelmet a MaisFutebol c. portugál lap cikkében.

Mint ahogy arról akkor beszámoltunk, Suk az NB I legdrágább játékosaként írt alá a Lokihoz a szezon végéig, előbb 2,7 millió euróra taksálták, majd február végén már "csak" 1,8 millióra – ezt az árat tartja azóta is a Transfermarkt kimutatása szerint.

A portugálok cikke szerint a dél-koreai válogatott támadó legutóbb a török Trabzonspor színeiben volt eredményes tavaly ősszel, a Serhat Ardahan Spor elleni kupamérkőzésen (6-0), azóta viszont egyik klubjánál, így a DVSC-nél sem talált kapuba. 27 utolsó hivatalos mérkőzésén összesen egyszer volt eredményes a csatár – ebből 10-et játszott az NB I-ben, összesen 586 percet töltött eddig a pályán a magyar élvonalban. Mérlegét itteni gólpasszai teszik csak elfogadhatóbbá.

Utolsó bajnoki góljáig egyébként 2016 februárjáig kell visszamenni, akkor, még a Porto játékosaként a Moreirense elleni portugáliai találkozón talált a kapuba a 73. percben.

Suk Hyun-jun mérlege a 2016/2017-es bajnoki idényben:

A TÖRÖK BAJNOKSÁGBAN: 10 találkozó, 4 végigjátszott mérkőzés, 491 perc, 0 gól, 0 gólpassz

AZ NB I-BEN: 10 találkozó, 3 végigjátszott mérkőzés, 586 perc, 0 gól, 4 gólpassz.

ÖSSZESEN: 20 találkozó, 7 végigjátszott mérkőzés, 1007 perc, 0 gól, 4 gólpassz

Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.