Az NB I őrült hajrája alaposan megforgatta a meccsek alatt a tabellát - Kuttoréknak minden bejött, Pintérék nagyot vesztettek

A Mezőkövesd nem elég, hogy nyert, még a többi meccs, sőt, azok hajrái is a lehető legjobban alakultak számára. A Puskás néhány perc alatt kis híján a kiesőhelyekig zuhant. Így változott a tabella a hétvégi meccsek alatt.
Budai László 2018. március 19., hétfő 21:07
Szerző: Budai László 2018. március 19., hétfő 21:07

A Mezőkövesd a forduló abszolút győztese az NB I-ben, köszönhetően négy meccs egészen őrületes és gólgazdag hajrájának, na és persze a Kövesd debreceni sikerének. Kuttor Attiláék a mérkőzések alakulásának köszönhetően négy helyet is előre lépett. Szombaton, nagyjából 18 óra 30 perckor a fél NB I egészen más pontszámmal és helyzetben állt, mint úgy 10-15 perccel később.

Három mérkőzésen ugyanis az abszolút hajrák döntöttek a pontok sorsáról és eloszlásáról, a Honvéd, a DVTK, a Videoton is a végére tartogatta a csattanót. A kispestiek a 93. percben győzték le a Haladást, a DVTK ugyanakkor egyenlített a Vasas ellen, míg a Videoton a 84. percben szerezte a három pontot érő találatát a Balmazújváros ellenében. A mérkőzések végén esett gólok alaposan átrajzolták a OTP Bank Liga tabelláját is, perceken - illetve az FTC-Puskás (3-1) bajnokit is ideszámítva órákon - belül változott sokat az állás.

A Mezőkövesd például úgy lépett előre négy helyet, hogy győztes debreceni meccsének hajrájában már nem is kellett „semminek” sem történnie, a Balmazújváros és a Puskás Akadémia veresége, illetve a Vasas kései pontvesztése előrerepítette a táblázaton.

A Honvéd is lépett előre, ha nem is ekkorát, de Danilo hajrágóljának köszönhetően a DVTK elé és a 6. helyre ugrottak a piros-feketék. Az élen a Videoton annyiban bízhatott, hogy az FTC végül pontokat veszít a Puskás Akadémia ellen, de a 90. és a 92. percben esett zöld-fehér gólok miatt a Fradi megint három ponttal vezet az egy meccsel kevesebbet játszott fehérváriak előtt.

Az NB I tabellája 20 perccel a 17:00-s meccsek vége előtt