Fotó: MTI/Katona Tibor

NB I: Százszázalékos maradt idegenben a Diósgyőr, góllal mutatkozott be a legújabb igazolás

Második idegenbeli meccsét is megnyerte a Diósgyőr, amelynél a csütörtökön szerződtetett Pernambuco is betalált.
Nyikes Zoltán 2023. augusztus 18., péntek 22:08
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. augusztus 18., péntek 22:08

1. félidő

A találkozó elején legfőképpen Sajbán Máté aktivitásának köszönhetően alakultak ki lehetőségek a Diósgyőr kapuja előtt, a 8. percben a ZTE-támadó balról érkező éles beadásába piszkált bele Ikoba becsúszva, de négy méterről már nem tudta kapura tenni, fél perccel később ismét Sajbán ment el a baloldalon, majd éles szögből ezúttal lövésre vállalkozott, Sentic azonban védett. A 15. percben Edomwonyi veszélyes beadása Holdampf és Lukács előtt is kevéssel ment el.

A 19. percben a ZTE-nél jegyezhettünk fel újabb komolyabb lehetőséget, amikor is Tajti szöglete után Ikoba hat méterről fejelt nagy erővel, de épp középre, ahol Sentic állt. Három perccel később Tajti 19-ről próbálkozott, bal sarokba tartó lövését szögletre ütötte Sentic.

A 27. percben vezetést szerzett a DVTK: Gera szerzett labdát a jobboldalon és csapta be Gergényit, majd laposan középre gurított, ahol a hosszún érkezett Stephen és 14 méterről kilőtte a hosszút, 0-1.

2. félidő

A szünet után az 57. percben egy alapvonalról érkező beadásra érkezett a hosszún Gera, lapos lövését lábbal védte Senkó, majd két percre rá Vancas passza után Stephen lövése találta el a kapufát.

A 69. percben az egész meccsen kényszerűségből a jobbhátvéd pozíciójában játszó Gera veszélyeztetett ismét, a 16-oson kívüli lövése kevéssel ment fölé. A hajrában Lukács centerezéséről maradt le Vancas, majd nem sokkal később Lukács éles szögből, meglepetésre a kaput vett célba és a léc alá tartó lövését Senkó ütötte szögletre. A 71. percben nagy lépést tett a Diósgyőr a három pont megszerzése felé, előbb Jurina helyzetét védte Senkó, majd másodpercekkel később Acolatse a baloldalon becsapta egy csellel Szendreit, majd az alapvonalról középre adott labdájára érkezett Lukács és 9 méterről, laposan a jobb alsóba lőtt, 0-2.

Nem dőlt még el azonban, a 86. percben ugyanis szépített a ZTE: egy röviden kifejelt labdát szerzett meg Szalay, majd passzolt Szendreihez, aki 20 méterről, belsővel lőtt és a bal alsóba helyezett, 1-2. A 88.percben egy gyors ellentámadást követően Acolatse passza után Jurina került helyzetbe, de jól mozdult ki Senkó, közel került a diósgyőri támadóhoz és szögletre tudott menteni.

A sarokrúgásból aztán végképp eldőlt a meccs: Bárdos földre lefejelt labdáját a csütörtökön bejelentett új igazolás, a pár perccel ezelőtt csereként beállt  Pernambuco fejelte néhány lépésről a hálóba, 1-3.

Ezzel tehát a második idegenbeli meccsét is megnyerte a Diósgyőr, érdekesség, hogy hazai pályán viszont egy döntetlen és egy vereség eddig az újonc mérlege.

NB I, 4. forduló

ZTE FC-Diósgyőri VTK 1-3 (Szendrei 86., ill. Stephen 26., Lukács 71., Pernambuco 89.)

ZTE: Senkó - Huszti (Lesjak, 74.), Mocsi, Safronov (Kovács B., 74.), Gergényi - Sankovic, Szendrei - Mim (Klausz, 59.), Tajti (Németh, 67.), Sajbán - Ikoba (Szalay, 46.).

DVTK: Sentic - Gera, Szatmári, Bárdos, Stephen - Holdampf (Bényei, 76.), Klimovich (Acolatse, 66.), Vallejo (Lőrinczy, 83.) - Vancas, Edomwonyi (Jurina, 66.), Lukács (Pernambuco, 83.).

NB I: 95. perces góllal szerezte meg az első pontját a Vidi
Közel volt a fehárváriak negyedik veresége a bajnokságban, de Katona Mátyás hosszabbításban szerzett találata egy pontot ért.
Dejan Stankovic
Dejan Stankovic a mai nappal felbontotta szerződését a Ferencvárossal, a vezetőedzővel távozik a vele érkezett külföldi stáb is - jelentette be az FTC hivatalos oldala.
Hivatalossá vált, hogy a Szpartak Moszkvánál folytatja pályafutását a szerb szakember.
Az M4 Sporthoz hasonlóan a Csakfoci is úgy értesült, hogy Dejan Stankovic vezetőedző távozik a Ferencvárostól, miután elfogadta egy másik klub ajánlatát, ezt pedig már közölte is az FTC vezetésével.