Fotó: fradi.hu

NB I: Stankovic nem jelent meg a Fradi-meccs utáni sajtótájékoztatón; Blagojevic: "Az első 20 perc sokkja után egy kisebb csodát produkáltunk" - edzői értékelések

Az NB I 9. fordulójának vasárnapi játéknapján két találkozót rendeztek - így értékelték a látottakat a vezetőedzők.
Csakfoci.hu 2023. október 8., vasárnap 21:22
Szerző: Csakfoci.hu 2023. október 8., vasárnap 21:22

Fehérvár FC-MTK Budapest 3-0

A mérkőzésről ide kattintva olvashatsz bővebben!

Bartosz Grzelak (Fehérvár): - Tudtuk, hogy az MTK ellen nehéz mérkőzésre kell számítani. Az első félidőben nem voltunk elég élesek, a kiállítás után pedig néha olyan furcsa nyomás kerül az emberelőnyben játszó csapatra, hogy ezt az előnyt rögtön ki kell használni, de ezt most jól kezeltük, türelmesen mentünk tovább. Meg kell jegyeznem, hogy nagy tisztelet jár az MTK-nak, mert kettős emberhátrányban is kulturáltan játszottak, jól zárták a területeket, de örülök annak, hogy sikerült többször is betalálnunk és egymás után két mérkőzést is meg tudtunk itthon nyerni. A hétközi kemény munka eredménye most ez a hat pont. Itt ültem önök előtt akkor is, amikor nem jöttek az eredmények, és arról beszéltem, hogy hét közben jól edz a csapat. Tudtam, hogy ennek lesz eredménye. Felállást is váltottunk, néhány játékos jobban a helyére került, valamint védekezésben is kompaktabbak lettünk. A forduló előtt mi lőttük a harmadik legtöbb gólt, de mi is kaptuk a harmadik legtöbbet, örülök, hogy most kapott gól nélkül lehoztuk a meccset - persze tudom, hogy az MTK sokat kettős emberhátrányban játszott ma. Sokat dolgozunk azon, hogy olyan focit mutasson be a csapat, amely büszkévé teszi a Vidi-szurkolókat. Ez egy hosszú folyamat, de már rajta vagyunk a jó úton. (fehervarfc.hu)

Horváth Dávid (MTK): - A kiállítások miatt felborult a mérkőzés. Addig a csapat rendben volt, a játékosok koncentráltan fociztak, fegyelmezetten végrehajtották azokat a mozgásokat, amikre szükség volt. Viszont korán jött az első kiállítás, majd nem sokkal később a második is, ezt követően a kárenyhítés maradt számunkra. Két négyes láncban masszívan védekeztünk, de nem nagyon volt lehetőségünk támadni. A csapat a gólok ellenére is jól tartotta magát. Sajnálom, hogy így alakult, mert 11 a 11 ellen szerintem jó meccset játszottunk volna, egyenlő létszámban a helyzeteink is megvoltak, de persze ez csak fikció. Kádár kiállítása szerencsétlen helyzet volt, szerintem csak pozíciót akart fogni, de nem láttam még a visszajátszást. Thiamnak egy sárgával higgadtabban kellett volna cselekednie abban a szituációban, mondom ezt akkor is, ha szerintünk szabályos volt a szerelés. (fehervarfc.hu)

Ferencvárosi TC-Debreceni VSC 2-2

Dejan Stankovicnak elment a hangja, ezért helyette a sajtótájékoztatón Leandro pályaedző nyilatkozott.

Leandro (FTC): - Több lehetőségünk is volt, de ezeket nem tudtuk kihasználni, és a gólt is a legrosszabbkor kaptuk, az első félidő végén pontrúgásból. A második játékrészben mindkét csapatnak volt lehetősége a gólszerzésre, ez végül a vendégeknek sikerült, mi már nem tudtunk betalálni. Tudtuk, hogy a Debrecen nehéz ellenfél, bátor támadófutballt játszik, és ezt a vasárnapi mérkőzésen is megmutatta. A DVSC három vereséggel érkeztek a Groupama Arénába, és 2-0-s hátrányból állt fel, ez is mutatja a csapat erejét. (fradi.hu)

Srdjan Blagojevic (DVSC): - Nem volt könnyű játszani, sokan hiányoztak a keretből, ráadásul az első percben hátrányba kerültünk. Azt kértem a játékosoktól, legyenek önmaguk, attól függetlenül, hogy kivel kell megküzdenünk. Az első 20 perc sokkja után egy kisebb csodát produkáltunk, bátrak voltak a játékosaink, dicséretet érdemelnek. (dvsc.hu)

Fradi: Lisztes egy perc alatt a kiállítás sorsára jutott a Debrecen ellen - videó
Rövid idő leforgása alatt két sárgát is begyűjtött a Loki ellen Lisztes Krisztián.
Honvéd
Visszavonulás
Bejelentette visszavonulását a Honvéd 38 esztendős védője, Ivan Lovric.
Gera Dániel szerződését meghosszabbította az NB I-es Diósgyőr.
Novothny Soma
A Ruch Chorzow kiesése azt jelenti, hogy nem érvényesítik a Novothny Soma szerződésében szereplő plusz egyéves hosszabbítási opciót, így a támadó nyáron csapatot válthat.