Fotó: fradi.hu

A 16. másodperces Fradi-gól sem zavarta meg Dzsudzsákékat, a Loki a sírból mentett pontot a Groupamában - Lisztes piros lapot kapott a találkozón

A Fradi már a 16. másodpercben vezetett a Loki ellen, azonban Dzsudzsákék el tudtak hozni egy pontot a Groupama Arénából.
Csakfoci.hu 2023. október 8., vasárnap 18:30
Szerző: Csakfoci.hu 2023. október 8., vasárnap 18:30

Az OTP Bank Liga 9. fordulója igazi rangadóval zárult: a Ferencváros a Debrecen csapatát látta vendégül a Groupama Arénában.

Ferencvárosi szempontból a lehető legjobban kezdődött a találkozó; a középkezdés után Varga B. csúsztatott meg egy ívelést, majd Ferenczi pocsékul ért hozzá a labdához a saját 16-osánál, a felpattanó labdát pedig Marquinhos 10 méterről, Megyeri feje fölött a kapuba bólintotta (1-0). A folytatásban Abu Fani 17-18 méteres lövését védte nagyot vetődve Megyeri, aki azonban néhány perccel később már tehetetlen volt. Egy szöglet után Mmaee talált be fejjel, így 18 perc után már kettővel vezetett a Fradi (2-0).

A 25. percben előbb Romanchuk lövése ment el a kapu fölött, majd Bárány vitte ziccerben a labdát Dibuszra, azonban Wingo óriásit mentett hátul, szerelni tudta a Loki-támadót. Tíz perccel később Bárány közeli próbálkozásánál védett nagyot Dibusz. Az első félidő utolsó másodperceiben összejött a vendégek szépítése: Domingues fejelt Vajda elé, aki 5 méterről, ballal a kapuba lőtt, így 2-1-s Fradi-vezetéssel vonultak szünetre a csapatok.

A fordulást követően Loncar tette próbára Dibuszt, a zöld-fehérek kapusa remek mozdulattal hárított. A 64. percben azonban a magyar válogatott hálóőre is tehetetlen volt, Sigér labdavesztése után Domingues indult meg a kapu felé, majd Cissé mellől, jobbal, 13-ről a jobb sarokba tekert (2-2). Néhány perccel később Sigér lövése után Varga B. elé pattant a labda, ő azonban 8 méterről nem tudott gólt szerezni.

A csereként beállt Pesic próbálkozása lelassult egy blokkoló védőn a 78. percben, így a labda Megyeri kezébe hullott. A 90. percben Dzsudzsák lőtt volna 17-ről, azonban Wingo időben közbelépett. A túloldalon Pesic fejelhetett üresen a 16-oson belülről, azonban nem talált kaput. A hosszabbításban a kiállítás sorsára jutott Lisztes Krisztián aki előbb Tuboly mellett dobta fel magát, majd Bévárdival szemben követett el egy felesleges szabálytalanságot.

A Loki - a Fiorentinához hasonlóan - 2-0-ról mentett pontot a Ferencváros ellen.

NB I, 9. forduló

Ferencvárosi TC-Debreceni VSC 2-2 (Marquinhos 1., Mmaee 18., ill. Vajda 45+4., Domingues 64.)

Kiállítva: Lisztes 94.

FTC: Dibusz - Makreckis (Botka, a szünetben), Mmaee (Cissé, a szünetben), Wingo, Ramirez - Sigér, Ben Romdhane (Pesic, 70.) - Zachariassen (Owusu, 82.), Abu Fani, Marquinhos (Lisztes, 69.) - Varga B.

(cserék: Varga Á., Abena, Baráth, Besic, Botka, Cissé, Civic, Gojak, Lisztes, Owusu, Pászka, Pesic)

DVSC: Megyeri - Baranyai (Bévárdi, a szünetben), Kusnyír, Romachuk, Ferenczi - Ojediran, Loncar - Vajda (Szécsi, a szünetben), Dzsudzsák (Tuboly, 90.), Domingues (Kyziridis, 81.) - Bárány (Majdevac, 72.)

(cserék: Engedi, Bévárdi, Bódi, Kyziridis, Majdevac, Milosevic, Szécsi, Tuboly, Varga J.)

Kisvárda/Paksi FC
Ötvös Bence
Révész Attila bejelentette, hogy Ötvös Bence az NB I dobogósánál folytatja pályafutását.