Fotó: paksifc.hu

NB I: Piscitelli ezúttal is remekelt, a Kövesd elrontotta Bognár és Böde visszatérését

Molnár Gábor a gólpassza után gólt is szerzett, így a Kövesd nyerni tudott a Paks otthonában.
Póczik Dávid 2023. február 18., szombat 16:21
Szerző: Póczik Dávid 2023. február 18., szombat 16:21

Bognár György a Mezőkövesd elleni bajnokin tért vissza a Paks kispadjára.

A 8. percben a paksiak előtt adódott a mérkőzés első helyzete; ekkor Varga lekészítése után Papp lőtt fölé nyolc méterről. Később Hahn háttal a kapunak állva bólintott fölé.

Bőle lövését fogta magabiztosan Piscitelli a 27. percben. 10 perccel később ismét a kövesdi kapus volt akcióban, ekkor egy veszélyes szögletet ütött fölé a magyar élvonal Buffonja.

A fordulást követően Molnár fejjel tálalt a tizenhatoson belülre, a csereként beállt Babunski elé, aki nagy lendülettel érkezett és 14 méterről, ballal ragyogóan lőtt a bal alsóba, 0-1.

Tíz perccel később Kállai passza után Molnár tört kapura, majd 17-ről lőtt. Lövése középre ment, azonban Nagy csak hozzáérni tudott a labdához, így az kikötött a bal felső sarokban, 0-2. Ezután Böde Dániel is a pályára lépett, aki utoljára a második fordulóban játszott a tolnaiak NB I-es csapatában.

A 69. percben aztán Varga került ziccerbe, de Piscitelli jól mozdult ki, és védeni tudott. A 77. percben Varga a bal felsőt vette célba, ám Piscitelli óriási bravúrral védte a próbálkozást. A Kövesd győzni tudott a Paks otthonában, és így a tabella 6. helyére ugrott előre. Bognár György vereséggel tért vissza a tolnaiakhoz, akik a 8. helyet foglalják el a tabellán.

NB I, 20. forduló

Paksi FC-Mezőkövesd 0-2 (Babunski 53., Molnár 63.)

Paks: Nagy G. (Simon 78.) - Sajbán, Kinyik (Skribek 78.), Kádár, Szélpál - Papp, Windecker - Hahn (Böde 66.), Haraszti (Vas 66.), Bőle - Varga B.

(cserék: Simon, Osváth, Vas, Böde, Skribek, Gyurkits, Kovács N., Nyári, Haris, Gévay)

Mezőkövesd: Piscitelli - Kállai, Beriashvili, Lukic, Vajda - Besirovic (Lehoczky 90.), Brtan, Nagy G. (Márkus 81.), Molnár G. (Zahary 81.), Cseri (Babunski, a szünetben) - Drazic (Bobál 92.)

(cserék: Ryabenko, Tordai, Babunski, Bobál, Pillár, Márkus, Baranyai, Zahary, Lehoczky, Filip, Kállai Z., Ephestion)