Fotó: paksifc.hu

NB I: Nem bír megállni a lejtőn a Paks, csúnya vereséget szenvedett a Puskás otthonában - videó

Zsinórban ötödik vereségét könyvelhette el a bajnokságban a Paks, amely így vasárnap a harmadik helyre is visszacsúszhat. A tolnaiak újabb nyeretlen meccse azt is jelenti, hogy a Fradinak egy döntetlen is elég a bajnoki címhez a Kisvárda ellen.
Nyikes Zoltán 2024. április 20., szombat 16:20
Szerző: Nyikes Zoltán 2024. április 20., szombat 16:20

A 29. forduló nyitómeccsén a negyedik helyen álló Puskás Akadémia fogadta a második Paksi FC-t. Mindkét csapat számára fontos volt a győzelem, hiszen a felcsútiak még odaérhetnek a dobogóra, míg ha a tolnaiak nem nyernek, akkor a Fehérvár vasárnap akár meg is előzhetné őket, illetve a Fradinak a döntetlen is elég lenne a bajnoki címhez ebben az esetben.

1. félidő

Aktívan kezdett a Paks, Haraszti és Kovács is próbálkozott lövéssel, de a hazai védők rendre blokkoltak, majd ahogy telt az idő, alábbhagyott a vendégek lendülete. A Puskás pedig az első helyzetéből be is talált a 23. percben: Nagy Zsolt balról érkező beadása után Corbu a hosszúról visszatette Nissilának a labdát, aki 12 méterről a jobb alsóba lőtt, 1-0.

Ezután is csak a hazaiaknak voltak lehetőségeik a szünetig, a 30. percben például Puljic jobb alsóba tartó szabadrúgását ütötte ki oldalra Szappanos. A 42. percben is közel állt a Puskás a gólszerzéshez, ekkor Nissila jobbról beívelt szabadrúgását követően Golla kapásból elrúgta a labdát a kapu előtt, ahol milliméterekkel maradtak csak le a társak.

2. félidő

Bognár György kettőt is cserélt a félidőben, érkezett a pályára Böde Dániel és Silye Erik is, ám ezek a változtatások sem pörgették fel a csapat játékát. Sőt, a 60. percben már kettő volt közte: Szappanos előre rúgott labdája épp Nissilához került a középpályán, aki azonnal birtokba is tudta venni a játékszert és indította a két védő között kiugró Puljicot, a horvát támadó pedig a bal alsóba lőtte a ziccert, 2-0.

Újabb kettőt változtatott a vendégek mestere, debütált a Paksban a magyar válogatott középpályás, Vécsei Bálint, valamint Hahn János is érkezett. A 68. percben a hazaiaknál frissen beállt Colley került helyzetbe, ám kisodródott már a lövésnél, így Szappanos menteni tudott. A 72. percben Osváth húzta vissza a tizenhatoson belül a gambiai csatárt, aki nem esett el, ám így is befújta a tizenegyest Pintér. A büntetőt Nagy Zsolt a bal felsőbe vágta, 3-0.

A 80. percben még tovább nőtt a különbség a csapatok között, Komáromi nagy szabadrúgásgólt ragasztott a jobb felsőbe 17 méterről, szemben a kapuval, 4-0.

És még itt sem volt vége, a 89. percben, Komáromi balról érkező beadása után ugyanis Szolnoki remekül fejelt a bal alsóba 14 méterről, 5-0.

A Paks ezzel zsinórban ötödik vereségét könyvelheti el, és egyben ez azt is jelenti, hogy a Ferencváros akár már egy döntetlennel is bajnok lehet szombat.

NB I, 29. forduló

Puskás Akadémia-Paksi FC 5-0 (Nissila 23., Puljic 60., Nagy Zs. - 72. - 11-esből, Komáromi 80., Szolnoki 89.)

Puskás: Pécsi – Maceiras, Golla, Stronati, Brandon (Markgráf, 85.) – Szolnoki, Plsek (Favorov, 85.) – Nissila (Komáromi, 67.), Corbu (Batik, 81.), Nagy Zs. – Puljic (Colley, 67.).

Paks: Szappanos – Lenzsér, Kinyik, Szabó J. – Kovács (Silye, 46.), Papp, Windecker (Vécsei, 63.), Balogh (Böde, 46.), Osváth – Haraszti (Tóth B., 77.), Könyves (Hahn, 63.).

NB II: A Szpari nyerte a szuperrangadót és már az NB I-ben érezheti magát - videók
A több mint egy félidőt emberhátrányban játszó Vasas csak szépíteni tudott a Nyíregyháza ideiglenes otthonában, így Tímár Krisztián csapatáé lett a három pont.
A Charlton az elmúlt hetekben gyakran hangoztatta, hogy hiába kötött előszerződést a Vidivel George Dobson, megpróbálják megtartani a csapatkapitányt. Nem sikerült.