DVSC - PAKSI FC 0-0
Nestor El Maestro (DVSC): - Nem vagyok 100%-ban elégedett az eredménnyel. Sikerült a minimumot elérnünk, amit szerettünk volna, így újra a mi kezünkben van a sorsunk, ez volt a célunk. Mi voltunk ma a jobb csapat a pályán és mi voltunk közelebb ahhoz, hogy gólt szerezzünk és nyerjünk, emiatt tehát csalódottak vagyunk, de a végsőkig küzdeni fogunk. Nagyon koncentrált és fókuszált volt ma a csapatom, és jók voltunk a párbajokban is a két nagyon erős paksi csatár ellen. Kontrollálni tudtuk a mérkőzést, és nagyon örülök annak, hogy kapott gól nélkül hoztuk le a mai találkozót. Az utolsó harmadban lehettünk volna kreatívabbak is, és amikor 10 ember ellen játszottunk, akkor kicsit türelmesebbnek kellett volna lennünk. A jövő heti találkozó lesz a döntő, és ne felejtsük el azt, hogy két csapat van mindig a pályán. A jobb csapat fog nyerni, és reméljük, hogy mi leszünk azok, és mi fogunk bent maradni. Domingues sérülése nem néz ki túl jól. (M4 Sport)

Bognár György (Paks): - Azt gondolom, megérdemelt, nemcsak a kupagyőzelem, hanem a harmadik hely is. Ma az volt a célunk, hogy ezt az egy pontot megszerezzük. Nem sziporkázott senki, egyéni teljesítményekben gyengék voltunk, de a csapatjátékban nagyjából helyén volt minden. Gratulálni tudok a csapatnak, mert ugyan nem volt egy látványos futball, de a hozzáállásokkal elégedett vagyok, illetve a célunkat elértük. (paksifc.hu)
FERENCVÁROS - FEHÉRVÁR FC 3-0
Robbie Keane (FTC): - Én ezt a fajta futballt szeretem, az igazán intenzív és magasan letámadó futballt. Januárban érkeztem a csapathoz, ami sosem egy egyszerű helyzet egy edzőnek, és nyilván néha különböző szisztémákkal kellett operálni, időnként kényszerből is. De ez az a fajta játék, amit elvárok a csapattól, ez az, amit szeretek játszatni, az intenzív, gólgazdag mérkőzés, és természetesen nagyon fontos, hogy emellett ne kapjunk gólt, hiszen ezzel a kerettel, ezzel a játékosállománnyal biztosan meglesznek a gólok. Amikor januárban idejöttem, azt is mondtam, hogy nagyon is szeretnék olyan játékot nyújtani, ami szórakoztatja a közönséget, úgyhogy ebben az évben fókuszálunk a még hátralévő célokra, és jövő évben szeretnénk még intenzívebb és még jobb focit mutatni. Győrben kemény mérkőzés lesz, ezt mindannyian tudjuk, főleg, hogy idegenben játsszuk, de nagyon jól tudjuk, hogy mi a célunk, és hogy hogyan szeretnénk azt elérni. Alapvetően a stábnak a döntése, hogy ki mennyi időre áll rendelkezésünkre, mennyit tud játszani, és úgy gondolom, hogy maximálisan eljött az ideje annak, hogy Keita végigjátssza a mai mérkőzést (először játszott végig Fradi-meccset a korábbi BL-győztes középpályás - a szerk.). Az édesanyját gyászoló Traorénak azt mondtam, hogy szánjon erre annyi időt, amennyi csak szükséges, hiszen a család az első és megkapta az én és a klub engedélyét is erre. Természetesen mindannyian vele vagyunk lélekben.

Tímár Krisztián (Fehérvár): - Harcosan kezdtük a mérkőzést és próbáltunk zavart okozni, de megint egy pontrúgásból kaptunk gólt, ami sajnos befolyásolta nyilván a meccstervet. A harmadik gól meg elcsúszott egy játékos. Egyszerűen ilyen szériában van most ez a társaság. De nyilván tudtuk, hogy nehéz lesz itt, a Fradi-pályán, és nem is itt kell nekünk győzelmet ünnepelni. Nyilván jó lenne, de jelenleg ez a csapat nem ott tart, viszont tudjuk nagyon jól azt, hogy egy döntő lesz az utolsó mérkőzés. Volt is olyan játékos, akit a sárga lapok miatt pihentettünk arra a mérkőzésre, nekünk az a legfontosabb, tudtuk nagyon jól azt, hogy ha bárhogy alakul a másik mérkőzés is, a győzelem kell ahhoz, hogy bennmaradjunk. Hazai pályán úgy gondolom, hogy képes a társaság rá. Ezen fogunk dolgozni az elkövetkezendő napokban, hogy pénteken, hazai pályán sikerüljön a Debrecent legyőzni. (M4 Sport)

# | Csapat | LM | Gy | D | V | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | FERENCVÁROSI TC | 32 | 19 | 9 | 4 | 32 | 66 |
2. | PUSKÁS AKADÉMIA FC | 32 | 19 | 6 | 7 | 19 | 63 |
3. | PAKSI FC | 32 | 16 | 8 | 8 | 18 | 56 |
4. | ETO FC GYŐR | 32 | 14 | 11 | 7 | 13 | 53 |
5. | MTK BUDAPEST | 32 | 13 | 7 | 12 | 8 | 46 |
6. | DVTK | 32 | 11 | 11 | 10 | -7 | 44 |
7. | ÚJPEST FC | 32 | 8 | 14 | 10 | -8 | 38 |
8. | NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC | 32 | 9 | 8 | 15 | -21 | 35 |
9. | ZTE FC | 32 | 7 | 12 | 13 | -7 | 33 |
10. | DVSC | 32 | 8 | 7 | 17 | -10 | 31 |
11. | FEHÉRVÁR FC | 32 | 8 | 7 | 17 | -15 | 31 |
12. | KECSKEMÉTI TE | 32 | 4 | 12 | 16 | -22 | 24 |


