Fotó: Kecskemét/ Facebook

NB I: Megvan Gera első győzelme a KTE élén, megszakították az ETO veretlenségi sorozatát - videó

A Kecskmét másodszor is legyőzte az ETO-t a bajnokságban, a győriek kilenc meccs után kaptak ki.
Póczik Dávid 2024. november 30., szombat 16:27
Fotó: Kecskemét/ Facebook
A Kecskmét másodszor is legyőzte az ETO-t a bajnokságban, a győriek kilenc meccs után kaptak ki.
Szerző: Póczik Dávid 2024. november 30., szombat 16:27

I. félidő

Az első nagyobb lehetőség a 8. percben adódott, amikor Sahli visszagurításából Gavric próbálkozott kapura lövéssel, ám 13 méterről mellé helyezte a labdát. A 11. percben a KTE első komoly helyzetét alakította ki: Berki beadásából Kovács Barnabás próbálkozott kapura lövéssel, de Bitri időben blokkolta a lövést. Az ezt követő percekben inkább mezőnyjáték zajlott, a kapuk nem voltak veszélyben. A 30. percben aztán egy pontos kontra végén megszerezte a vezetést a KTE: Berki passza után Kovács Barnabás lefordult emberéről és ballal a jobb alsóba passzol (0-1).

Az ETO a következő percekben próbált reagálni, de Bumba a 32. percben jócskán a kapu fölé küldte a labdát, így nem tudott egyenlíteni.

II. félidő

A második játékrész elején aztán egyenlített a Győr: Bumba a bal oldalon beadott labdájára Sahli érkezett, és 7 méterről kapu bal sarkába lőtt, 1–1-re alakítva az eredményt a 50. percben.

Az 53. percben Stefulj akrobatikus próbálkozása ment mellé, majd az 58. percben Zeke mentett szögletre Tóth Rajmund elől, majd Bumba 20 méteres lövése ment fölé.

A 64. percben Sahli szabadrúgását Bumba csúsztatta kapura, de Kersák könnyedén védett. A 74. percben ismét a Kecskemétnél volt az előny: Lukács egy szabadrúgást nagy erővel bombázott a léc alá (1-2). Sahli veszélyes szabadrúgása centikkel ment a kapu mellé.

A 93. percben aztán büntetőt ítéltek az ETO-nak, miután a játékvezető úgy látta, hogy Belényesi kézzel ért bele a labdába. A VAR azonban kihívta Rúsz Mártont, aki visszavonta a 11-est. Az eredmény nem változott a lefújásig, 2-1-re nyert a KTE Győrben.

Az ETO augusztus 16-a óta először kapott ki, a győriek veretlenségi sorozata kilenc mérkőzésig tartott. Érdekesség, hogy éppen a Kecskemét győzött legutóbb a győriek ellen. Ez volt a KTE második győzelme is a szezonban, és ismét az ETO ellen aratták.

NB I, 15. forduló

ETO-Kecskemét 1-2 (Sahli 50., ill. Kovács B. 30., Lukács 74.)

ETO: Petrás - Bitri, Szépe, Heitor - Marku (Benbouali, a szünetben), Tóth, Ouro, Stefulj - Gavric, Bumba (Krivokapic, 85.), Sahli (Skvarka, 85.)

(cserék: Gyurákovics, Ruisz, Anton, Bánáti, Benbouali, Décsy, Krivokapic, Kröhn, Krpic, Skvarka, Vera, Vianna)

KTE: Kersák - Szabó A., Belényesi, Katona L. - Berki (Nagy K., 87.), Nikitscher, Bocskay (Meszhi, 70.), Kovács B. (Zsótér, 87.), Zeke - Pálinkás (Katona B., 57.), Lukács

(cserék: Győri, Katona B., Kotula, Kovács K., Meszhi, Montiel, Nagy K., Papp M., Polyák, Rjaskó, Vattay, Zsótér)

A Fizz Liga állása:
# Csapat LM Gy D V Gk P
1. ETO FC 20 11 6 3 21 39
2. PAKSI FC 19 10 6 3 14 36
3. DVSC 20 10 5 5 6 35
4. FERENCVÁROSI TC 19 10 4 5 15 34
5. PUSKÁS AKADÉMIA FC 20 9 4 7 1 31
6. KISVÁRDA MASTER GOOD 19 8 3 8 -8 27
7. ZTE FC 19 7 6 6 4 27
8. MTK BUDAPEST 20 7 3 10 -5 24
9. ÚJPEST FC 20 6 5 9 -6 23
10. DVTK 19 4 6 9 -7 18
11. NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 19 3 6 10 -15 15
12. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 20 4 2 14 -20 14

Átigazolások
Légiósok
Bolla Olaszországban?
Állítólag Serie A-klub tárgyal Bolla Bendegúz leigazolásáról.
Újpest
Bundesliga-érkező a Szuszában
A Puskás Akadémia elleni mérkőzés félidejében bemutatkozott az Újpest-szurkolóknak az az Arne Maier, aki az Augsburg csapatától szerződik a lila-fehérekhez. Részletek a játékosról itt!
Győri ETO
Paul Anton
Paul Anton, az ETO kulcsembere elmondta, nincs szó arról, hogy visszatérne Romániába, a győriekkel a hosszabbításról tárgyal.
Tovább az összes átigazoláshoz