Fotó: Fehérvár FC

NB I: Megint az újak vezették győzelemre a Vidit - egy 19 éves fiatal is betalált

A Fehérvár Tóth Tamás és Stefanelli találatával szerezte meg a három pontot.
Budai László 2024. február 10., szombat 16:51
Szerző: Budai László 2024. február 10., szombat 16:51

Az NB I 20. fordulójának második szombati mérkőzésén két, a tavaszi szezont ugyanúgy - egy győzelemmel és egy vereséggel - kezdő csapat, az MTK és a Fehérvár találkozott egymással.

Az első lehetőség már az első percben kialakult: egy furcsán felpörgő labdára Stefanelli csapott le a kapu közvetlen közelében, de nagy helyzetben mellé helyezett. Ezt követően átlövésekkel próbálkoztak az együttesek: az egyik oldalon Kocsis, a másikon Katona tüzelt messzebbről, de a kapusok magabiztosan védtek.

A vezetést a Vidinek sikerült megszereznie. Stefanelli adott parádés labdát a 16-oson belülre bemozgó Katonának, aki balról, 10 méterről lőtt, ezt védte még Demjén, de a kipattanó labdát Katona gyorsan Tóth Tamáshoz továbbította, a 19 éves játékos pedig az ötösről a kapuba bombázott (0-1). Tóth Tamás Vid az ősszel még az NB II-es Siófokot erősítette kölcsönben, tavasszal már az NB I-ben bizonyíthat, és eddig rendszeresen lehetőséget is kap.

A kék-fehérek rögtön próbáltak egyenlíteni, Varju-Németh és Jurina remek összjátéka végén utóbbi lőtt mellé.

Gólt azonban ezúttal is a fehérváriak szereztek: Christensen jobb oldali szögletét a nagyon aktív Stefanelli fejelte három méterről a jobb kapufa mellé (0-2).

A félidőt két MTK-helyzet zárta: előbb Kovács P. bőrözte fel Serafimovot, de balról leadott lövését védte Tóth Balázs, majd Varju nagy erővel bombázott volna a jobb alsóba, a fehérvári kapus azonban ismét a helyén volt.

Az első negyedórában nem sok minden történt, bár a hazaiak többet birtokolták a labdát, a Vidi kétgólos előnye birtokában próbálta minimalizálni a rizikókat, és ezt elég jól is tette.

Nem csoda, hogy az MTK 60 perc után kettőt is cserélt: Kovács Mátyás és Stieber érkezett Varju, valamint Horváth A. helyére. A Vidibe pedig Kastrati jött, Katona pedig ment.

Veszélyeztetett is az MTK, amikor Kovács Mátyás vett át kiválóan egy remek labdát a 16-oson belül, majd kiszorított szögből lőhetett, de les miatt közbefújtak.

A 78. percben rövid idő alatt kétszer is gólt szerezhetett volna a hazai csapat: előbb Kovács Patrik emelt pazarul a bal felső sarok felé, de Tóth B. látványosat vetődve védett nagyot, majd Kovács Mátyás lövése pattant milliméterekkel a bal kapufa mellé.

A végén még Kastrati hagyott ki egy nagy helyzetet, gólt végül nem hozott a második játékrész, így a hétközi bajnokihoz hasonlóan - amikor Gradisar és Stefanelli gólja hozta a három pontot - ezúttal is az újak szállították a Vidi győzelmét.

NB I, 20. forduló

MTK-Fehérvár 0-2 (Tóth T. 15., Stefanelli 26.)

MTK: Demjén - Hej, Kádár, Kocsis - Varju (Kovács M., 61.), Horváth A. (Stieber, 61.), Kata, Bognár, Kovács P. - Németh K., Jurina.

Fehérvár: Tóth B. - Bese, Serafimov, Spandler, Gergényi, Schön (Kovács P., 94.) - Csongvai, Christensen (Pető, 94.), Katona (Kastrati, 62.) - Tóth T. (Szabó L., 71.), Stefanelli (Berki, 71.).

NB I: A brazil válogatott támadó sem segített - a Puskás Akadémia lökte tovább a kiesés felé a sereghajtót
A Puskás Akadémia az első félidőben eldöntötte a Kisvárda elleni szombati bajnokit.