Fotó: fehervarfc.hu

NB I: Komoly kapushiba után tört meg a Vidi gólcsendje, magyar válogatott visszatérőnek is örülhettek Kecskeméten a fehérváriak - videó

Fiola Attila visszatért, a Vidi 362 perc után szerzett újra gólt, és elhozta a három pontot Kecskemétről.
Csakfoci.hu 2024. március 16., szombat 19:40
Szerző: Csakfoci.hu 2024. március 16., szombat 19:40

A Kecskemét indulhatott neki pozitívabban soros bajnokijának, ugyanis két vereség után legutóbb, a Kisvárda ellen már nyert az együttes. Míg a Fehérvár zsinórban három meccsét (DVTK, Újpest, FTC) bukta el az NB I-ben, ráadásul úgy, hogy ezeken még gólt sem lőtt.

Az első helyzet egy Horváth Krisztofer-szabadrúgás lehetett volna, de a 18 méteres, a 16-os bal csücskétől leadott kísérlet a sorfalba ment. Majd egy hosszú oldalra rúgott Zsótér-szöglet okozhatott volna veszélyt, Tóth ezért inkább elütötte a labdát.

Ezen kívül még egy kósza, de igencsak mellé menő Szendrei-lövést, valamint egy Tóth által fogott Belényesi-fejest írhattunk fel az első 20 percben, utóbbi volt a legveszélyesebb próbálkozás. A Vidi egy Sigér-fejessel próbálkozott a 24. percben, de a kísérlete mellé ment.

Aztán két nagy kecskeméti helyzet is kimaradt: előbb Zsótér rúgott kapura egy szögletzászló környékén megítélt szabadrúgást, Tóthnak résen kellett lennie, és sikerült is védenie, majd fél percre rá Vágó Levente durrantott fölé nagy erővel, hat méterről.

Vezetést mégis a Vidi szerzett: Bese remekül sarkazott Christensen elé, aki a 16-oson belülről, laposan lőtt, Varga Bence rosszul ért a labdába, amelyet így a jobb sarokba tolt (0-1). A fehérváriak 362 perc után szereztek újra gólt.

Az első félidő végén még Horváth távoli bombája suhant el a bal felső fölött, így 1-0-s fehérvári előnnyel vonultak szünetre a csapatok.

A második játékrész elején kétszer is próbára tették Tóth Balázst a kecskemétiek: előbb Katona fejesét mentette óriási bravúrral a Vidi-kapus, majd a csereként beállt Helmich bombáját ütötte szögletre. Percekkel később Spandlert sérülés miatt kellett lecserélni, helyét a hosszú idő után visszatért Fiola Attila vette át.

A legaktívabb KTE-játékos, Horváth Krisztofer a 65. percben egy szöglet után próbálkozott, kísérlete ezúttal elsuhant a kapu előtt. A vendégek taktikusan húzták az időt a folytatásban, kevés folyamatos játék volt, a fehérváriak minden szögletet, szabadrúgást kényelmesen végeztek el.

A 83. percben aztán egy KTE-bólintást követően vette ölbe könnyedén a labdát Tóth. A 90. percben egy kontra során Schön lódult meg nagy lendülettel a kapu felé, majd 15-ről lőtt, Vargának nem okozott gondot a lapos lövés. Belényesi lövését újabb nagy bravúrral tolta fölé Tóth a 95. percben, több helyzetet pedig már nem hozott az összecsapás. A Fehérvár a győzelemnek hála megerősítette harmadik helyét a tabellán, míg a KTE a hatodik helyen maradt.

NB I, 25. forduló

KTE-Fehérvár 0-1 (Christensen 34.)

KTE: Varga - Szabó A. (Pálinkás, 70.), Belényesi, Katona L. (Májer, 91.) - Szűcs K., Vágó, Zsótér (Helmich, a szünetben), Banó-Szabó, Zeke - Szendrei (Lukács, a szünetben), Horváth K.

(cserék: Fadgyas, Kersák, Májer, Iyinbor, Artner, Nagy O., Polyák K., Derekas, Meszhi, Helmich, Lukács D., Pálinkás)

Fehérvár: Tóth - Bese, Serafimov, Spandler (Fiola, 56.), Gergényi, Schön - Christensen (Simut, 94.), Csongvai, Sigér - Gradisar (Tóth, 71.), Katona M.

(cserék: Rockov, Veszelinov, Larsen, Fiola, Berki, Stefanelli, Simut, Kovács, Rúben Pinto, Karamoko, Tóth, Pető)

Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.