NB I: Kodro villanása hozta el a Vidi első sikerét 2023-ban

A Vidi Schön és Kodro góljával otthon tartotta a három pontot.
Póczik Dávid 2023. március 4., szombat 22:08
Szerző: Póczik Dávid 2023. március 4., szombat 22:08

Az első Vidi-helyzet máris gólt hozott. A 15. percben Otigba sarkáról pont Schön elé pattant a labda, a fiatal szélső pedig az ötös sarkáról ballal a bal alsóba passzolt, 1-0. A 26. percben Nego centerezését Csongvai csúsztatta fölé.

2 perccel később Holender ragyogóan készített Urblík elé, aki jobbal, 16-ról gyönyörűen tekert a bal felsőbe, 1-1. Urblík nem sokkal később újabb helyzetbe került, ám ekkor Fiola bevetődve menteni tudott. Hidi lőtt fölé egy kapu elé tekert szabadrúgást a 38. percben.

Az 52. percben Zimonyi egy szép csel után 14-ről tekert, Nego belelépett a lövésbe, így az szögletre pattant. Pár perccel később Hinora tüzelt a kapu fölé.

Heister ballábas távoli lövése szállt fölé a 67. percben. Egy remek Vasas-kontra végén Hinora tett középre, azonban Fiola becsúszva menteni tudott az érkező Ihrig-Farkas elöl.

A 78. percben Nego tört kapura majd passzolt Kodro elé, aki ballal, 14-ről laposan lőtt bal alsó sarokba, 2-1. Pár perc múlva Houri a rövid alsót vette célba, de Uram védett.

A 3 pontnak köszönhetően a Fehérvár megelőzte az Újpestet és a 9. helyre lépett előre a tabellán. A Vasas maradt a 12. helyen.

NB I, 22. forduló

MOL Fehérvár FC-Vasas FC 2-1 (Schön 15., Kodro 78. ill. Urblík 28.)

Vidi: Kovács - Fiola, Larsen, Csongvai, Heister - Katona (Kastrati 63.) , Flores - Nego, Houri (Alef 89.), Schön - Kodro

(cserék: Pokorny, Kastrati, Christensen, Stopira, Kojnok, Bese, Rockov, Dala, Menyhárt, Pető, Alef)

Vasas: Uram - Litauszki (Hidi 26.), Iyinbor, Otigba - Baráth, Hinora, Urblík (Márkvárt 67.), Berecz (Feczesin 84.), Silye(Cipf 84.) - Holender, Zimonyi (Ihrig-Farkas 67.)

(cserék: Dombó, Szivacski, Hidi, Ihrig-Farkas, Feczesin, Márkvárt, Ódor, Sztojka, Cipf, Hegedűs, Radó, Deutsch)

Márton Gábor
Márton Gábor vezetőedző elmondása szerint a következő idényben is ő ül majd minden bizonnyal a Zalaegerszeg kispadján, és hosszabb távra tervez a kék-fehéreknél. (sportal.blikk.hu)
REAC
Urbán lehet az edző
Sajtóhírek szerint Urbán Flórián veheti át a harmadosztályban szereplő rákospalotaiak irányítását.