Fotó: mtkbudapest.hu

NB I: Kiütéses győzelemmel hangolt az MTK az idénynyitóra

Négy góllal győzte le az MTK Budapest a Kazincbarcikát az utolsó felkészülési mérkőzésén.
Nyikes Zoltán 2023. július 22., szombat 18:53
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. július 22., szombat 18:53

Szombat késő délután az NB II-es Kazincbarcika ellen játszotta bajnoki főpróbáját az MTK Budapest.

A fővárosi együttes gyorsan rálépett a gázpedálra, a 19. percben már 2-0 állt az eredményjelzőn: előbb egy támadás végén Németh kapott labdát és szép emeléssel talált a hálóba, majd egy baloldali szöglet után Hej emelkedett a legmagasabbra és fejjel szerezte meg az MTK második találatát. Ezt követően is egyértelmű volt az NB I-es csapat fölénye, rövid időn belül kétszer is helyzetbe került Németh, az újabb találat azonban Bognár révén érkezett, a középpályás 19 méterről lőtt bombagólt.

A szünet után is az MTK kezdeményezett, Kovács lövése kevéssel kerülte el a jobb felsőt. Az 59. percben aztán már négy volt közte: egy ragyogó támadás végén Bognár tolta tovább a labdát laza mozdulattal, Németh átengedte Antonovnak, aki 12 méterről a kilőtte a hosszú sarkot. A hajrára is maradtak veszélyes hazai lehetőségek, a 81. percben Antonov veszélyes beadásáról kevéssel maradt le Molnár, Stieber lövését pedig hárította a barcikaiak kapusa.

Az MTK végül sima győzelmet aratott, jövő héten pedig az első forduló nyitómeccsén a Paksi FC-t fogadja az NB I-ben.

Felkészülési mérkőzés, Sándor Károly Labdarúgó Akadémia

MTK Budapest-Kazincbarcika (NB II) 4-0 (Németh 4., Hej 19., Bognár 42., Antonov 59.)

MTK: Demjén - Hej, Kádár, Bobál (Várkonyi, 76.) - Kovács M., Kata, Thiam (Végh, 76.), Bognár (Horváth, 76.), Antonov - Németh (Stieber, 60.), Zsóri (Molnár, 65.).

KBSC: Tóth B. (Bánhegyi, 46.) - Ternován (Székely, 68.), Szekszárdi M., Heil, Papp (Szemere, 68.), Süttő (Kotula, 46.), Boros (Schindler, 46.), Csilus T. (Ferencsik, 80.), Ádám (Pekár, 46., Csilus Á., 65.), Kurdics (Fejes, 80.), Gyurkó (Németh, 46.).

Felkészülés: Balul sült el az utolsó meccs, NB II-es csapattól kapott ki a Vidi
A 16. percben vezetést szerzett a fiatalokkal felálló Vidi, de ezt követően fordítani tudott a Pécs.
Varga Barnabás
Paunoch Péter elmondta, jelenleg arra lát nagyobb esélyt, hogy Varga Barnabás marad a Fradiban.
Stefan Drazic
Ügynöke megerősítette, hogy Drazic a ZTE-től és az Újpesttől is kapott ajánlatot, de van egy harmadik magyar érdeklődő is, sőt külföldről már négy ajánlat is befutott. A támadó még nem döntött a folytatásról. (nso.hu)