Fotó: facebook.com/kisvardafc

NB I: Ismét elmaradt Kruscic első győzelme, a Honvéd elhozott egy pontot Kisvárdáról

A Honvéd kétszer is egyenlített, így elhozott egy pontot Kisvárdáról.
Póczik Dávid 2023. április 29., szombat 18:49
Szerző: Póczik Dávid 2023. április 29., szombat 18:49

A 7. percben Szappanos óriási bravúrral szedte ki a jobb alsóból Spasic közeli fejesét. Két perccel később ismét a Honvéd-kapus volt a megmentő, ezúttal Mesanovic elől ütött el egy beívelt labdát.

A 28. percben egy balról kapu elé tekert szabadrúgásra Mesanovic menetrendszerűen érkezett, és jobbal a jobb alsóba lőtt (1-0). Alig 5 percig tartott a várdai vezetés, ugyanis egy balról beívelt szögletet bólintott kapuba a hosszú oldalon érkező Lukic (1-1).

A szünet előtt Szappanos újabb bravúrt mutatott be, ezúttal Mesanovic lőtt kapura 20 méterről, a kispestiek kapusa ragyogóan ért le a jobb alsó sarokhoz.

Az 50. percben Makowski érkezett egy csúsztatott labdára, de egy méterről a kapu mellé fejelt, Lukic szorításában. Bő tíz perccel később Melnyik 17-ről csúnyán fölé lőtt.

A 65. percben aztán Mesanovic Makowskitól kapott labdát a 16-oson belül, Klemenz mellett finom cselt csinált, majd jobbal kilőtte a hosszú felsőt (2-1). Negyed óráig csak csordogált a játék, majd a semmiből ismét egyenlített Kispest. A 81. percben Bocskay emelt kapu elé egy labdát, amire Kerezsi érkezett és ballal, 7 méterről a kapuba pöckölt (2-2).

Mindkét csapat megőrizte helyét a tabellán, a Kisvárda maradt a 7., míg a Honvéd a 11. helyen.

NB I, 29. forduló

Kisvárda-Honvéd 2-2 (Mesanovic 28.,65. Lukic 32., Kerezsi 81.)

Kisvárda: Hindrich - Hej, Jovicic, Kovacic, Alic (Vida 87.) - Melnyik, Karabeljov - Navrátil (Makowski, a szünetben), Spasic (Ilievski 85.), Camaj (Leoni 77.) - Mesanovic

(cserék: Petkovic, Kravchenko, Vranjanin, Makowski, Vida, Lucas, Széles, Leoni, Ilievski, Biró)

Honvéd: Szappanos - Prenga, Lovric (Szabó 90.), Klemenz - Kerezsi, Gomis (Bocskay, a szünetben), Plakushchenko (Mitrovic 72.), Tamás - Keresztes (Átrok, a szünetben), Lukic, Ennin (Zsótér 82.)

(cserék: Gyetván, Dúzs, Mitrovic, Zsótér, Doka, Jonsson, Cirkovic, Bocskay, Eördögh, Átrok, Szabó)

A Charlton az elmúlt hetekben gyakran hangoztatta, hogy hiába kötött előszerződést a Vidivel George Dobson, megpróbálják megtartani a csapatkapitányt. Nem sikerült.