NB I: Idegenben nyert a Fradi és visszavette az első helyet a tabellán

Hátrányból fordítva győzött a Fradi, így újra az NB I élén állnak a zöld-fehérek.
Csakfoci.hu 2023. szeptember 30., szombat 18:54
Szerző: Csakfoci.hu 2023. szeptember 30., szombat 18:54

A 222. örökrangadón a harmadik MTK Budapest a második Ferencvárosi TC együttesét látta vendégül a Hidegkuti Nándor Stadionban.

A teltházas összecsapás első helyzetét a vendégek alakították ki, ekkor Ben Romdhane elé csorgott egy labda a 16-oson belül, így ő kapuval szemben találhatta magát, azonban az MTK-védők bravúrosan szerelték. A hatodik percben aztán Abu Fani lövését tenyerelte oldalra Demjén. A 10. percben Varga Barnabás egy szemfüles emelés után kapufáig is eljutott, a Fradi támadója 15-ről emelte át Demjént, azonban próbálkozása a felsőlécen csattant.

A 12. percben Bognár révén az MTK szerezte a találkozó első gólját: Abena passzát rosszul vette át Sigér, Bognár lecsapott a labdára, kapura tört, majd 14 méterről higgadtan a bal alsóba passzolt (1-0). A 19. percben újfent állták a sarat a hazai védők, ezúttal Ramirez bombája pattant le egy blokkoló játékosról. Három perccel később Varga B. révén egyenlített az FTC, Abu Fani mesterien emelt a csatár irányába, aki 7 méterről, nagy erővel a jobb sarokba fejelt (1-1). Abu Fani ismét megtalálta Vargát a 25. percben, aki azonban ezúttal a kapu fölé bólintott.

Tíz perccel később a túloldalon Antonov ívelt középre balról, az érkező Bobál fejese Dibusz ölébe hullott. A félidő második fele kevesebb helyzetet hozott, mindkét csapat zárta a területeket, aztán a 41. percben Ben Romdhane adott be az alapvonalról egy lecsorgó labdát, amire Marquinhos érkezett leggyorsabban, és két védő közül a hálóba lőtt (1-2), így kialakította a félidei állást.

A fordulást követően Ramirez távoli, kellemetlen szabadrúgását ütötte szögletre Demjén. A 49. percben Marquinhos és Makreckis játszott össze szépen a jobb oldalon, majd utóbbi tört be a 16-oson belülre, és készített Abu Fani elé, aki azonban egy védőbe bombázott. Az 55. percben Marquinhos megszerezte a második gólját, miután lecsapott egy előre vágott labdára, és Demjén mellett a kapuba pöckölte a labdát (1-3). A folytatásban előbb Bognár próbálkozása suhant el a bal kapufa mellett, majd Stieber tekerésénél kellett a helyén lennie Dibusznak.

A harmadik góljára hajtó Marquinhos kicsit jobbról, 12-ről lőtt, Demjén lábbal hárított a 61. percben. Kettő perccel később Wingo lépett ki a védőfalból, nagy lendülettel megindult a kapu irányába, végül azonban nem passzolt a társa elé, hanem távolról, hatalmas erővel a bal felsőbe bombázott (1-4). A csereként beállt Stieber ballal próbálkozott a 74. percben, lövése a kapu fölé szállt, majd a túloldalon a padról beszállt Pesic lőtt méterekkel Demjén kapuja fölé.

A 84. percben Bognár egy szép csel után tekert a bal sarok felé, Dibusz éber volt, és vetődve védett. A következő támadásból megszületett az ötödik Fradi-gól: Marquinhos visszakészítése után Besic találta el a kapufát, a kipattanót Abu Fani előbb Demjénbe lőtte, majd az ismétlést már a hálóba juttatta (1-5). A hosszabbítás is tartogatott még egy FTC-gólt, Pesic robbant a kapu elé egy baloldali beadás után, majd ballal a hálóba lőtt (1-6), így a Ferencváros begyűjtötte a három pontot és újra a tabella élére került.

NB I, 8. forduló

MTK Budapest-Ferencváros 1-6 (Bognár 12., ill. Varga B. 22., Marquinhos 41., 55., Wingo 63., Abu Fani 86., Pesic 92.)

MTK: Demjén - Hei, Kádár, Bobál - Kovács M., Kosznovszky (Spalek, 70.), Thiam (Kocsis G., 56.), Kata, Antonov (Kovács P., a szünetben) - Németh K. (Stieber, a szünetben), Bognár

(cserék: Rácz, Biben, Kocsis G., Kovács P., Miknyóczki, Molnár R., Spalek, Stieber, Vadnai, Végh, Zuigeber, Zsóri)

FTC: Dibusz - Makreckis (Pászka, 78.), Abena, Wingo, Ramirez (Civic, 69.) - Sigér (Baráth, 78.), Ben Romdhane (Besic, 69.) - Marquinhos, Zachariassen, Abu Fani - Varga B. (Pesic, 78.)

(cserék: Varga Á., Baráth, Besic, Botka, Cisse, Civic, Gojak, Katona B., Lisztes, Mmaee, Pászka, Pesic)

Paks
Böde, Gévay, Könyves
Böde Dániellel és Gévay Zsolttal már megegyeztek a paksiak a közös folytatásról, azonban Könyves Norbert jövője kérdéses, mert a csatár még nem döntött a hosszabbításról. (Nemzeti Sport)
Schäfer András
Az német élvonalbeli Union Berlin meghosszabbította Schäfer András szerződését.
Ubochioma Meshack
Ubochioma Meshack a következő szezont is ZTE színekben tölti, az NB I-es klub lehívta a 22 éves nigériai támadó szerződésében lévő opciót.