Fotó: kisvardafc.hu

NB I: Hátrányból fordítva aratott újabb győzelmet a Kisvárda

Az első félidő végén és a második elején szerzett két góllal otthon tartotta a három pontot a Kisvárda.
Nyikes Zoltán 2023. május 19., péntek 22:27
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. május 19., péntek 22:27

Az előző héten tízmeccses veretlenségi sorozatnak vetett véget a Kisvárda az Újpest legyőzésével, Milos Kruscic csapata pedig ezúttal az NB I 32. fordulójában egy másik fővárosi együttest, a Vasast fogadta.

1. félidő

Rögtön egy nagy helyzettel indult a meccs, a 3. percben Hinora balról érkező beadását Novothny még picit megcsúsztatta a kapu előterében, majd a berobbanó Holender pár lépésről a felső lécre lőtt. Ezt követően többnyire a mezőnybeli küzdelem dominált, sokáig nem igazán forogtak veszélyben a kapuk, majd az utolsó tizenöt percre megélénkült a játék.

A 33. percben Mesanovic jobbról érkező, lapos beadására érkezett a röviden Ilievski, aki öt méterről fölé bombázott. Hat perccel később megszerezte a vezetést a Vasas: Holender a balszélen egy szép csellel átjátszotta védőjét és betört a 16-oson belülre, majd az alapvonalról középre gurított és Berecz hat méterről a kapu közepébe lőtt a védők és a kapus között, 0-1.

A hazaiak azonban még a szünet előtt egyenlítettek: hosszas videóbírózást követően a játékvezető úgy látta, hogy Szivacski szabálytalankodott a 16-oson belül, így 11-est ítélt. A büntetőt a sértett Mesanovic a bal alsóba lőtte, Uram érezte az irányt, de nem ért oda, így a hosszabbítás ötödik percében döntetlenre módosult az állás.

2. félidő

A szünet után ott folytatta a Kisvárda, ahol abbahagyta, egy perc sem telt el és sikerült fordítania: Karabeljov a 16-oson belül laposan keresztbe lőtte a labdát, a hosszún pedig érkezett a balhátvéd posztjáról Leoni, aki 3 méterről a léc alá bombázott, 2-1.

Élvezetes találkozó alakult ki, mindkét együttes támadólag lépett fel, az 51. percben például Leoni beadása után Ilievski fejelt öt méterről a bal alsó mellé. Hat percre rá is a hazaiak alakítottak ki veszélyt, ekkor Navrátil jobbról érkező labdáját fejelte a jobb sarok mellé Mesanovic.

A túloldalon főképp Novothny veszélyeztetett, néhány percen belül kétszer is fejjel kísérletezett, a második lehetősége pedig nagyon kevéssel ment el a jobb sarok mellett.

A hajrában ugyan mindkét együttes próbálkozott még, de újabb nagy helyzet már egyik oldalon sem alakult ki, így a Kisvárda hátrányból felállva nyert az utolsó hazai mérkőzésén a mostani idényben.

NB I, 32. forduló

Kisvárda-Vasas FC 2-1 (Mesanovic 45+5. - 11-esből, Leoni 46., ill. Berecz 39.)

Kisvárda: Petkovic - Hej (Navrátil, 46.), Széles, Jovicic, Leoni - Lucas (Kovacic, 82.), Melnyik, Karabeljov (Ötvös, 71.) - Makowski (Camaj, 71.), Ilievski (Spasic, 71.), Mesanovic.

Vasas: Uram - Szivacski, Baráth (Otigba, 56.), Ilyinbor, Ódor (Szalai, 87.) - Berecz, Hidi (Sztojka, 63.), Hinora - Szilágyi (Ihrig-Farkas, 55.), Novothny, Holender.

NB I: Győzött a bronzcsatán és fellépett a dobogóra a Puskás Akadémia
A csereként beállt Plsek és Corbu döntött, győzött Pakson és fellépett a dobogóra a Puskás Akadémia. Ezzel eldőlt, hogy a Kecskeméti TE biztosan a dobogón zár és indul az EKL-ben.