Fotó: paksifc.hu

NB I: Győzött a bronzcsatán és fellépett a dobogóra a Puskás Akadémia

A csereként beállt Plsek és Corbu döntött, győzött Pakson és fellépett a dobogóra a Puskás Akadémia. Ezzel eldőlt, hogy a Kecskeméti TE biztosan a dobogón zár és indul az EKL-ben.
Póczik Dávid 2023. május 19., péntek 20:08
Szerző: Póczik Dávid 2023. május 19., péntek 20:08

A harmadik hely szempontjából kulcsfontosságú mérkőzésen a - forduló előtt - 48 pontos Paks a 47 pontos Puskás Akadémia együttesét látta vendégül.

Gólra törően kezdték a felek a találkozót, az 5. percben Balogh távoli kapáslövése nem sokkal suhant el a bal kapufa mellett, majd Windecker próbálkozása kerülte el a bal sarkot. Pár perccel később egy kontra végén Colley nyert meg egy párharcot Kinyikkel szemben, majd a 16-osról lőtt, kicsivel a bal alsó mellé.

A 22. percben Windecker kísérletébe léptek bele a vendégek. Egy tetszetős felcsúti támadás végén Gruber fejelt fölé egy baloldali beadást a 31. percben. A félidő lefújása előtt még Kovács centerezését fejelte ki Golla a kapu torkából. Nagy iramban kezdődött az összecsapás, de aztán alábbhagyott a lendület és gól nélküli döntetlennel vonultak szünetre a csapatok.

A fordulást követően egy nagy bedobást Böde csúsztatott tovább, majd Varga kapu fölé fejelt. A 64. percben a csereként beállt Komáromi ugrott ki a bal szélen, ziccerben vezette a labdát Nagy Gergelyre, akiről azonban szögletre pattant a labda.

A 76. percben Brandon adott középre egy labdát, a nem sokkal korábban beállt Plsek nagy lendülettel érkezett és 11 méterről a jobb sarokba fejelt (0-1). Nem sokkal később egy szöglet után Papp középre tartó fejesét Markek ütötte ki. A 94. percben Komáromi szaladt el a bal oldalon, majd adott keresztpasszt Corbu elé, aki jobbal, állítgatás nélkül, 11-ről a bal alsóba lőtt, Nagy csak hozzáérni tudott a labdához (0-2).

A felcsútiak így felléptek a harmadik helyre a tabellán, míg a Paks visszacsúszott a negyedik helyre. A Puskásnak két pont az előnye az ötödik DVSC-vel szemben, amely holnap a Ferencváros otthonában lép pályára.

Így pedig az is eldőlt, hogy a Kecskeméti TE újoncként már biztosan a dobogón zár a szezon végén, ezzel pedig kiharcolta az indulási jogot az Európa Konferencia Ligában is! A KTE története első érmét szerzi a legmagasabb osztályban, a nemzetközi porondra pedig 12 év után másodjára léphet ki - hogy a második vagy harmadik helyen, az egyelőre kérdéses.

NB I, 32. forduló

Paksi FC-Puskás Akadémia 0-2 (Plsek 76., Corbu 94.)

Paks: Nagy G. - Szélpál, Kinyik, Vas - Kovács (Sajbán, a szünetben), Papp, Windecker (Bőle 77.), Balogh (Skribek 61.), Szabó J. - Böde (Hahn 61.), Varga

(cserék: Simon, Tamás, Hahn, Sajbán, Bőle, Osváth, Skirbek, Gyurkits, Haris)

Puskás: Markek - Szolnoki, Golla, Stronati - Bartolec (Plsek 69.), Favorov (Levi 91.), Batik, Baluta, Brandon - Gruber (Komáromi 57.), Colley (Corbu 69.)

(cserék: Pécsi, Mezghrani, Kiss, Levi, Slagveer, Plsek, Corbu, Spandler, Babós, Posztobányi, Dusinszki, Komáromi)