Fotó: mtkbudapest.hu

NB I: Három fejesgóllal ütötte ki az MTK az Újpestet - a télen igazolt csatár is betalált

Nemanja Antonov három gólpasszt is kiosztott, az MTK hazai pályán győzte le az Újpestet.
Csakfoci.hu 2024. február 2., péntek 21:54
Szerző: Csakfoci.hu 2024. február 2., péntek 21:54

A 2024-es esztendő első NB I-es mérkőzésén az MTK Budapest az Újpest csapatát fogadta a 18. forduló pénteki nyitányán.

Az első negyed órában kisebb helyzetek adódtak mindkét oldalon, míg egy alkalommal Tim Hall szabálytalansága után volt akcióban a VAR, azonban végül nem adtak pirosat az Újpest-védőnek. A 18. percben aztán megszerezte a vezetést a hazai csapat: Antonov a jobb oldalról, a 16-os sarka elől tekert kapu elé egy szabadrúgást, az érkező Hej Viktor a védők gyűrűjében a bal alsóba bólintott (1-0).

A 33. percben az első komolyabb újpesti lehetőség Demjén ölében halt el, miután Jevtoski közelről bólintott kapura egy balról jövő beadást. A túloldalon azonban egy hasonló helyzetből gólt tudott szerezni az MTK: ismét Antonov volt az előkészítő, az egykori Újpest-játékos balról tekert a középre, Jurina pedig üresen állva a jobb alsóba fejelt, ezzel pedig góllal mutatkozott be új csapatában (2-0).

A második játékrészben a félig üres vendégszektor látványa fogadta a csapatokat, ugyanis az Újpest-tábor jelentős része megelégelte a csapat teljesítményét, és hazament. Az 58. percben megszületett Antonov harmadik gólpassza: ezúttal Kocsis Gergő fejelte közelről a jobb felsőbe a csapattárs szabadrúgását (3-0).

A csereként beállt Simon tört be nagy lendülettel a 16-oson belülre, jobblábas lövését Demjén másodszorra tudta csak megfogni. Ambrose állt közel a szépítéshez a 75. percben, ám közeli fejese a kapu tetejére hullott.

A lefújásig mindkét vezetőedző kihasználta cserelehetőségeit, azonban az eredmény már nem változott: a háromgólos sikerrel az MTK a negyedik helyre ugrott előre, míg az Újpest maradt a kilencedik pozícióban.

NB I, 18. forduló

MTK Budapest-Újpest 3-0 (Hej 18., Jurina 36., Kocsis G. 58.)

MTK: Demjén - Hej, Kádár, Kocsis - Varju (Stieber, 79.), Bognár, Kata, Horváth A. (Végh, 87.), Antonov (Kovács P., 85.) - Németh K. (Kovács M., 85.), Jurina (Thiam, 87.)

(cserék: Rácz, Ennin, Kosznovszky, Kovács M., Kovács P., Molnár R., Nagy Zs., Spalek, Stieber, Thiam, Vadnai, Végh)

Újpest: Molnár Zs. - Pauljevic (Radosevic, 66.), Antzoulas, Hall, Tamás - Jevtoski (Fehér, 66.), Mack - Ganea (Simon, a szünetben), Mörschel, Csoboth (Ambrose, 66.) - Sasere

(cserék: Banai, Ambrose, Fehér, Geiger, Ljujic, Radosevic, Simon, Varga B.)

Kleinheisler László
A Jutarnji List horvát lap szerint a 49-szeres magyar válogatott játékos megtartására nincs opciója a Hajduknak, és Kleinheisler egyébként sem váltotta meg a világot.
ZTE FC
A vezetőség úgy döntött, hogy aktiválja az Oleksandr Safronov kontraktusában lévő plusz egyéves opciót, ami a mai nap folyamán meg is történt, így a következő szezonban is a ZTE-nél folytatja a 24 éves védő.
KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.