Fotó: kecskemetite.hu

NB I: Három 11-es, öt gól és Horváth Krisztofer-parádé a hőségben - a Kecskemét 105 perces meccsen vette el a Puskás veretlenségét

Horváth Krisztofer kiharcolt és belőtt egy 11-est, de emellett is volt még egy gólja és gólpassza, vezérletével a KTE 4-1-re verte a Puskás Akadémiát, és meg is előzte ellenfelét a tabellán.
Budai László 2023. augusztus 26., szombat 17:33
Szerző: Budai László 2023. augusztus 26., szombat 17:33

Két, a tabellán elöl elhelyezkedő csapat találkozott egymással a Kecskemét és a Puskás Akadémia szombat délutáni bajnokiján. A rekkenő hőségben rendezett összecsapáson a két győzelemmel és egy döntetlennel rajtoló lila-fehérek fogadták a két sikerrel és két iksszel meginduló felcsútiakat.

A labda kalandos útja után a Puskás már a 7. percben vezetést szerezhetett volna: Levi szögletét Varga B. ütötte rossz helyre, ami után előbb Batik próbált gólt szerezni (felső léc lett), majd Plsek is (Varga védett nagyot), végül Colley lőtt a léc alá, de ő már lesen tartózkodott.

Jó húsz perccel később Slagveer szaladt neki keményen Horváth K.-nak a 16-oson belül, ezzel nemcsak összehozott egy 11-est a Kecskemétnek, de még bele is sérült az esetbe és le kellett cserélni (Komáromi váltotta). A büntetőt Nagy K. mindenesetre higgadtan a bal sarokba helyezte (1-0).

A sérülések és ivószünet miatt tíz percet hosszabbított Bognár Tamás, így a 45+3. percben Belényesi hibája után Colley rohamozhatott, szépen betört a 16-oson belülre, de a labdát gyengén találta el, igaz, Vargának még így is nagyot kellett védenie.

A kimaradt ziccer hamar megbosszulta magát, a 45+8. percben ugyanis Golla buktatta éppen a 16-oson belül Tóth B.-t, ez is büntetőt ért, amelyet ezúttal Horváth K. a jobb sarokba gurítva értékesített (2-0).

Belényesi a második játékrész elején is hibázott egy nagyot, de ezt már nem úszta meg kapott gól nélkül a KTE. A kecskeméti védő ártalmatlan szituációban hozott össze egy 11-est Colley felrúgásával, a meccs harmadik büntetőjét Plsek gurította be középre (2-1).

A lila-fehérek azonban hamar válaszoltak a kapott találatra: Zsótér tovább fejelt labdájával Horváth K. ment el, majd 18-ról a kapu bal oldalába bombázott (3-1).

Aztán megint Horváth K. tűnt fel, nagyon simán megverte Maceirast, közvetlenül a kapu előtt centerezett, Tóth B.-nek egy méterről csak a hálóba kellett passzolnia (4-1).

A Kecskemét így a 11-est kiharcoló, gólpasszt adó és duplázó Horváth Krisztofer vezérletével 4-1-re verte a Puskást az összesen 105 percre nyúló bajnokin, és a felcsútiakat megelőzve a tabellán, feljött a második helyre.

NB I, 5. forduló

Kecskemét-Puskás Akadémia 4-1 (Nagy K. 31. - 11-esből, Horváth K. 45+9., Tóth B. 68., ill. Plsek 47. - 11-esből)

Kecskemét: Varga B. – Leoni, Iyinbor (Szabó A., 40.), Belényesi, Szalai, Nagy K. (Májer, 70.) – Horváth K. (Nagy O., 82.), Vágó, Szuhodovszki, Szendrei (Zsótér, 46.) – Tóth B. (Pálinkás, 82.)

Puskás Akadémia: Markek – Szolnoki, Golla, Stronati, Maceiras – Batik (Favorov, 73.) – Slagveer (Komáromi, 31.), Plsek, Corbu (Gruber, 69.), Levi (Ominger, 69.) – Colley.

Négy sztáredző is jelölt
Honlapunk úgy tudja, nagyon magas polcról választhat edzőt a Fradi, első körben Rafael Benítez, Phillip Cocu, Alessio Dionisi és Rui Vitória szerepel a jelöltek között.
Siófok/Sepsi
Dénes Csanád Vilmos
Honlapunk úgy értesült, hogy a Sepsi OSK vezetőedzőjének figyelmét felkeltette a Siófok támadója, Dénes Csanád Vilmos.
Edzőjelöltek
A Rakówot bajnoki címig vezető lengyel Marek Papszun, valamint a PAOK-nál, Krasznodarnál, Watfordnál és Maccabi Tel-Avivnál is megfordult Vladimir Ivic is szóba kerülhetett Stankovic lehetséges utódjaként. (nso.hu)