Fotó: dvsc.hu

NB I-es felkészülés: Nagy verésbe szaladt bele a Loki, a 90. percig úgy tűnt, győzni fog a Puskás Akadémia - videó

Kedden lejátszotta első felkészülési mérkőzését a DVSC az ausztriai edzőtáborban, az ellenfél a jó erőkből álló cseh első osztályú Slovan Liberec volt - elég sima lett a vége. Közben 1-1-es döntetlennel zárult a Puskás Akadémia első nyári felkészülési mérkőzése.
Csakfoci.hu 2024. július 9., kedd 22:11
Szerző: Csakfoci.hu 2024. július 9., kedd 22:11

A Loki a keddi mérkőzésen elővigyázatosságból nélkülözte néhány kisebb sérüléssel bajlódó játékosát a dvsc.hu beszámolója szerint.

Az első félidő kiegyenlített játékot hozott, az első helyzet pedig a csehek előtt adódott, a 9. percben Visinsky találta el közelről a jobb kapufát. A 20. minutumban Icha távoli bombáját védte Megyeri Balázs, majd a 26. percben egy szép támadás végén Bárány Donát gurított mellé.

A 29. percben a Liberec megszerezte a vezetést, Icha 17 méterről lőtt a kapu bal oldalába (0-1). A DVSC ezután igyekezett nagyobb nyomást gyakorolni az ellenfélre, azonban ez nem hozott eredményt.

A második játékrész legeleje a Lokié volt, a 48. percben Kocsis Dominik lövését fogta a csehek kapusa, ám rögtön ezután 11-eshez jutott a Liberec, Frydek pedig értékesítette is a büntetőt (0-2). Félórával a vége lőtt Bárány Donát lőtt fölé, majd nem sokkal később Oleksandr Romanchuk került közel a gólszerzéshez, de a labda mellé szállt. A csehek viszont betaláltak, Dulay a 64. percben nem rontotta el a ziccerét (0-3).

A végjátékban jöttek a cserék, Dulay bombagóllal duplázott, így ki is alakult a 0-4-es végeredmény.

A DVSC felkészülési programja szerdán edzésekkel folytatódik.

Artem Favorov első félidei találatára a 90. percben, büntetőből érkezett az osztrák együttes válasza a felcsútiak ausztriai edzőtáborának első mérkőzésén, így a Puskás Akadémia és a St. Pölten találkozója 1-1-s döntetlennel ért véget.

A rendes játékidő végéhez közeledve a játékvezető büntetőt ítélt a jobbára veszélyesebben futballozó felcsútiak ellenfélnek, miután a csereként beállt Maceiras lerántotta Sharnert a magyar kapu előtt, a tizenegyest pedig Stefan Nutz magabiztosan értékesítette.

Felkészülési mérkőzések:

DVSC Slovan Liberec 0-4 (Icha 29., Frydek 50., Dulay 64., 70.).

DVSC: Megyeri – Stojkovic, Lagator, Romanchuk, Ferenczi – Ojediran, Manrique – Kocsis, Dzsudzsák, Domingues – Bárány

Cserék: Pálfi, Szuhodovszki, Szécsi, Hornyák, Senaga, Kohut, Polizhy

Puskás Akadémia FC – SKN St. Pölten 1-1 (Favorov 31. ill. Nutz 90. 11-esből)

PAFC: Markek (Pécsi, 46.) – Farkas (Maceiras, 46.), Golla (Pál, 46.), Markgráf (Stronati, 46.), Ormonde-Ottewill (Vitályos, 46.) – Favorov (Plsek, 46.), Kocsis (Szolnoki, 46.), Nissilä (Vékony, 46.) – Komáromi (Bévárdi, 46., Tiscsuk, 81.), Soisalo (Dusinszki, 46., Mondovics, 78.) – Colley (Puljic, 46.)

Nagy bejelentés Debrecenben: Több évre aláírt a szezon felfedezettje - hivatalos
A Loki 2027-ig szóló szerződést kötött az előző szezon felfedezettjével, Vajda Botonddal.
Gera kipróbálná magát külföldön
Gera Dániel elmondta, ha rajta múlik, Magyarországon belül már nem szeretne váltani, külföldön viszont még kipróbálná magát. (M4 Sport)