Fotó: vasasfc.hu

NB I-es edzőmeccsek: Már a 2. percben eldőlt a Vasas találkozója a csehek ellen - videó

1-0-ra legyőzte a Vasas utolsó törökországi felkészülési mérkőzésén a cseh élvonalban szereplő Baník Ostrava csapatát. A győztes gólt Novothny jegyezte a 2. percben.
Csakfoci.hu 2023. január 17., kedd 18:58
Szerző: Csakfoci.hu 2023. január 17., kedd 18:58

A Vasasból ezúttal két alapember is hiányzott: Jova Levente és Litauszki Róbert még a České Budějovice elleni, hétvégi edzőmérkőzésen sérült meg. A kapus jobb lábában a combhajlító izom problémás, a védő pedig egy rossz mozdulat következtében a farizmában érzett fájdalmat.

A cseh élvonalbeli Baník Ostrava elleni találkozó azonban nélkülük is gyorsan eldőlt: a 2. percben Ódor készítette le a labdát Zimonyinak, a támadónk a hosszú sarok irányába lőtt, ezt még Hruby bravúrosan védte, de a kipattanót Novothny becsúszva a kapuba juttatta (1-0) - írja a vasasfc.hu tudósításában.

A folytatásban a piros-kékeknek volt több helyzetük, majd megérkezett a második félidő közepén a szakadó eső is, gól azonban már nem esett. A Vasas a törökországi edzőtábort így a Baník Ostrava elleni győzelemmel zárta. A holnapi nap folyamán az angyalföldi csapat hazautazik Magyarországra és itthon folytatja a felkészülést a közelgő NB I-es rajtra.

Felkészülési mérkőzés, Törökország:

Vasas FC - Baník Ostrava 1-0 (Novothny 2.)

Vasas: Uram - Baráth, Otigba, Sztojka - Hosszú, Márkvárt, Hidi M, Ódor - Cipf, Novothny, Zimonyi

Cserék: Dombó, Feczesin, Ihrig-F., Rab, Kaporna

NB I-es edzőmeccsek: Fiatal magyar csatár vezette győzelemre a ZTE-t, a Honvéd elvesztette második találkozóját
A Zalaegerszeg 3-2-re nyert a Lendva ellen, a Honvéd 4-1-re kapott ki a Javortól, a Vasas 3-1-es vereséget szenvedett az Austria Wientől, míg a Paks 0-0-t játszott az Union Luxembourggal az NB I-es csapatok kedd kora délutáni edzőmeccsein.