Fotó: mtkbudapest.hu

NB I-es edzőmeccsek: Magabiztosan nyerte meg az első felkészülési mérkőzését az MTK Budapest

Futács duplázott, az MTK 4-1-re győzött a Kaposvár ellen.
Póczik Dávid 2023. június 24., szombat 17:02
Szerző: Póczik Dávid 2023. június 24., szombat 17:02

Első nyári felkészülési mérkőzését az NB III-as Kaposvár együttese ellen vívta az MTK Budapest csapata. A budapesti kék-fehérek szombat délután három órától mérkőztek meg a Rákóczival.

Az MTK az első félidőre egygólos előnnyel vonult: a nyáron igazolt Kovács Patrik rávezette a labdát a védelemre balról, majd átjátszott a túloldalon érkező Futácshoz, aki 12 méterről, jobb oldalról, ballal, kapásból a jobb alsóba lőtt (1-0) - derült ki az mtkbudapest.hu tájékoztatásából.

A második játékrészben Futács ismét beköszönt, ekkor Bognár lekészítése után kötött ki az MTK-támadó megpattanó labdája a jobb alsóban (2-0). Néhány perccel később már három gól volt a különbség: a menteni igyekvő Böndi rosszul ért bele egy középre adott labdába, így szerencsétlen módon öngólt vétett (3-0).

A 67. percben egy kontra után Ekker szépített (3-1), azonban a lefújásig még a csereként beállt Zsóri is betalált (4-1), így az MTK magabiztosan nyerte meg az első előkészületi mérkőzését.

Felkészülési mérkőzés

MTK Budapest-Kaposvári Rákóczi FC 4-1 (Futács 39. 55., 59. Böndi - öngól, Zsóri 77., ill. Ekker 66. )

MTK: Rácz (Csenterics, a szünetben) - Kovács M. (Zuigéber 31.), Hej (Varju, a szünetben), Bobál (Kocsis G., a szünetben), Kádár (Várkonyi, a szünetben), Antonov (Kovács P. 31., Vadnai 62.) - Horváth A. (Kosznovszky 31., Biben 62.), Kata (Bognár, a szünetben), Stieber Z. (Végh, a szünetben) - Molnár R. (Spalek, a szünetben, Miknyóczki 62.), Németh K. (Futács 31., Zsóri 62.)

Kaposvár: Horváth F. - Ekker, Harsányi, Heil, Böndi - Mazonetto - Babinszky, Horváth B., Szederkényi, Bíró D. - Hampuk