A kép csak illusztráció! (fotó: mezokovesdzsory.hu)

NB I-es edzőmeccsek: Későn ébredt a Mezőkövesd, másodosztályú csapat verte őket

A második ligás Pendikspor 2-1-es győzelmével ért véget a Mezőkövesd harmadik edzőmérkőzése Törökországban.
Csakfoci.hu 2023. január 8., vasárnap 20:48
Szerző: Csakfoci.hu 2023. január 8., vasárnap 20:48

A német Kaiserslautern (2-1) és a román Voluntari (1-2) után azzal a Pendiksporral csapott össze a Mezőkövesd a törökországi edzőtáborban, amely 18 forduló után a 6. helyen áll a helyi másodosztályú bajnokságban, de hátránya mindössze két pont a második helyezett Samsunspor mögött. És amelynek a közelmúltig két magyar válogatott labdarúgója is volt Ugrai Roland és Nikolics Nemanja személyében, utóbbi játékos azonban nemrég távozott a Pendiksportól.

A pénteki mérkőzés a gólokat nem számítva kiegyenlített játékot hozott, mindkét oldalon voltak lehetőségek a gólszerzésre - írja az NB I-es gárda klubhonlapja. A törökök a 22. percben szerezték meg a vezetést, egy beadást követően Kappel a védőket megelőzve talált a kapuba, majd az 59. percben egy szabadrúgás-kombináció végén Regatti duplázta meg az előnyüket.

A Mezőkövesd a 75. percben, a csereként beállt Drazic révén szépített, aki egy 16 méteres megpattanó lövésből vette be a Pendikspor kapuját. A kövesdiek legközelebb január 11-én, szerdán lépnek majd pályára a lengyel rekordbajnok Legia Varsó ellen.

Felkészülési mérkőzés:

Mezőkövesd Zsóry FC – Pendikspor 1-2 (Drazic 75., ill. Kappel 22., Regatti 59.)

Mezőkövesd: Ryabenko – Beriashvili (Kállai K. 46.), Zahary (Lukic 60.), Csontos (Vajda 60.), Steliano (Márkus 30.), Brtan (Karnitski 60.), Nagy G. (Cseri 70.), Lehoczky (Besirovic 60.), Kállai Z. (Prudnikov 60.), Ephestion (Drazic 60.), Lakvekheliani (Molnár 60.)

Kubatov: "Szerintem van némi esélyünk kiütni a Juventust vagy a Barcelonát is"
A Ferencváros elnöke, Kubatov Gábor optimista, szerinte maximális koncentráció, jó fizikai felkészülés és szerencse is kellhet majd a bravúrhoz az EL-ben.
Az MU-ba tart?
Lőw Zsolt
Van esély rá, hogy a Chelsea után egy másik nagy angol klub, a Manchester United is alkalmazza Thomas Tuchelt, valamint állandó segítőjét, Lőw Zsoltot.
Ő lehet az új edző
A csakfoci.hu információi szerint Tóth Mihály a legesélyesebb jelölt a Mezőkövesd vezetőedzői pozíciójára, vele kezdheti meg az NB II-es idényt a borsodi csapat.
Muhamed Besic
A csakfoci.hu információi szerint biztossá vált, hogy Muhamed Besic a szezon végén távozik a Ferencvárostól.