Fotó: dvsc.hu

NB I-es edzőmeccsek: A Debrecen döntetlent játszott a szerb dobogóssal, ezzel hangolt az élvonal folytatására

A Loki az első félidőben előnybe került, végül 1-1-es döntetlent játszott a szerb élvonal harmadik helyén álló Topolyával.
Budai László 2023. január 19., csütörtök 15:12
Szerző: Budai László 2023. január 19., csütörtök 15:12

Azok után, hogy a DVSC délelőtt 3-1-es vereséget szenvedett a váratlanul első keretével kiálló lengyel Slask Wroclawtól, a Loki délután a szerb élvonal harmadik helyén álló Topolya ellen lépett pályára.

A találkozó elején, a 4. percben Dzsudzsák próbálkozott távolról, de nem talált kaput. A 8. minutumban már védenie kellett Ilicnek a csapatkapitány lövése után, de fogta a labdát. A 31. percben egy védelmi bakit kihasználva szerezte meg a vezetést a Loki: egy rossz passzt lefülelve Sós közelről guríthatott az üres kapuba - számolt be a találkozó alakulásáról a dvsc.hu.

A második játékrészben próbált erősíteni a Topolya, és az 58. percben sikerült is egyenlítenie, Megyeri védése után Vukic használta ki ziccerét. A hajrá kezdetétől aztán inkább a Loki dominált, határozottan mezőnyfölénybe került, azonban nem született még egy találat, maradt a döntetlen (1-1).

Jegyzőkönyv

Felkészülési mérkőzés

DVSC-Topolya (szerb I.) 1-1 ( Sós 31., illetve Vukic 58.)

DVSC: Megyeri – Kusnyír, Lagator, Deslandes, Ferenczi – Manrique, Varga J. – Szécsi, Dzsudzsák (Baráth, 89.), Sós – Dorian Babunski.

Riccardo Piscitelli
Megvan a MOL-éra első igazolása: Riccardo Piscitelli a Mezőkövesdtől érkezik az újpestiekhez a következő idényben.
Pászka Lóránd
Bár Pászkára nemigen számít Dejan Stankovic, ő megküzdene a helyéért. Ezzel együtt egy kölcsönadásra is lehet esély nyáron. A Sepsi már többször érdeklődött iránta.