Fotó: MTI/Illyés Tibor

NB I: A dobogós gólpasszkirályának kérdéses a jövője - rivális is szívesen látná

Információink szerint nem kizárt, hogy a Paks alapembere hosszabbít, de már van olyan csapat, amelyik tárt karokkal várja.
Csakfoci.hu 2025. december 29., hétfő 13:33
Fotó: MTI/Illyés Tibor
Információink szerint nem kizárt, hogy a Paks alapembere hosszabbít, de már van olyan csapat, amelyik tárt karokkal várja.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. december 29., hétfő 13:33

Honlapunk információi szerint továbbra is kérdéses az NB I-ben harmadik helyen álló Paksi FC alapemberének, Silye Eriknek a jövője. A 29 éves balhátvéd jelenlegi szerződése jövő nyáron lejár, így 2026. január 1-jétől szabadon tárgyalhat az érte érdeklődő klubokkal és július 1-jei dátummal alá is írhatja kontraktusát bármely más egyesülettel.

A Csakfoci úgy tudja, hogy Silyét Bognár Györgyék is szívesen megtartanák, és nem zárultak le az egyeztetések a játékos és a klub között a folytatást illetően. A Paksot 2023 óta erősítő Silyét nem kerülték el a sikerek a tolnaiaknál, két szezon alatt két Magyar Kupát, egy-egy NB I-es ezüst- és bronzérmet szerzett, így jelenlegi egyesülete már csak ezek miatt is jó esélyekkel indul, hiszen komoly célokért küzdhet csapatával, ezt az idei év is mutatja.

Értesüléseink szerint azonban egy másik élvonalbeli csapat, a Kisvárda is kinézte magának Silyét, Révész Attiláék nyártól szívesen leigazolnák őt, így élénken csábíthatják majd a Pakson is már 75 tétmeccset maga mögött tudó labdarúgót. Amennyiben Silye a váltás mellett dönt, már az is szóba kerülhet, hogy télen megtörténik az igazolás, ebben az esetben persze a Várdának átigazolási díjat is kellene fizetnie.

Silye karrierje Orosházán indult, aztán a Békéscsaba U-csapataiban alapozta meg pályafutását. 2013-ban a Ferencvároshoz igazolt, majd Soroksáron, Mezőkövesden és a Vasasnál futballozott. A balhátvédként és baloldali szárnyvédőként bevethető futballista 2023 nyarán szerződött Paksra, 75 mérkőzésen 3 gól és 14 gólpassz, két Magyar Kupa-győzelem, illetve egy-egy NB I-es ezüst- és bronzérem a mérlege.

A jelenlegi idényben 11 NB I-es találkozón lépett pályára, ezeken egy gólt és öt gólpasszt jegyzett. Utóbbival a legtöbb asszisztot adók között szerepel a neve.

Olvastad már?
Diósgyőr: Bognárék fiatalszabályos játékosa lehet az első téli érkező
A 20 éves támadó az őszi szezonban két gólig és egy gólpasszig jutott.
Elolvasom
Átigazolások
Szentlőrinc
Kölcsönadás Kaposvárra
A 19 éves támadó, Ambach Arnold fél évre, kölcsönben érkezett Kaposvárra az NB II-es Szentlőrinctől.
Fradi/Tottenham
Keane helyzete
Robbie Keane másik edző kispadmelegítője nem lesz, akkor azonban fontolóra veheti a Tottenham esetleges ajánlatát, ha hosszú távra is őt akarná a londoni klub.
FTC II
19 éves védő érkezett
Griffin Garnett az amerikai negyedik vonalban szereplő Richmond Kickers csapatától érkezik az FTC II-höz, de azon dolgoznak, hogy majd az első csapatnál is számításba tudják venni.
Tovább az összes átigazoláshoz