Fotó: pfla.hu

NB I: Az Újpest és a Puskás játékosának extra duplázása - itt vannak a most bepótolt fordulók álomcsapatai

Szerdán, a bepótolt bajnokik után az első és a második forduló is teljessé vált, így elkészült a csakfoci.hu álomcsapata is. Rendhagyó módon most egy cikkben láthatod az 1-2. forduló legjobbjait.
Budai László 2023. szeptember 28., csütörtök 14:15
Szerző: Budai László 2023. szeptember 28., csütörtök 14:15

Az 1. forduló válogatottja

Markek (Puskás) - Cipetic (Kisvárda), Bobál  D. (MTK), Tamás K. (Újpest) - Kiss T. (Újpest), Loncar (DVSC), Sigér (Ferencváros), Ljujic (Újpest) - Németh K. (MTK), Colley (Puskás), Mesanovic (Kisvárda)

Markek Tamás (Puskás Akadémia)

Igazán kiemelkedő kapusteljesítmény nem akadt ebben a fordulóban, Markek viszont magabiztos játékkal járult hozzá csapata miskolci sikeréhez. A legnagyobb védést talán a 82. percben mutatta be, ekkor, Gera lövésénél góltól mentette meg csapatát.

Branimir Cipetic (Kisvárda)

Nagyon élt védekezésben és támadásban is Zalaegerszegen, a jobb szélen, nem kis részben neki is volt köszönhető a várdaiak 2-0-s sikere. Mesanovic második gólja előtt rendkívül önzetlenül szolgálta ki csapat- és honfitársát.

Bobál Dávid (MTK)

Stabil pontja volt az idény nyitómeccsén (1-1) a védelemnek, ráadásul egy mesteri gólpasszt is adott a félpályától a vezető gólt szerző Németh Krisztiánnak a Paks ellen.

Tamás Krisztián (Újpest)

Remekül mutatkozott be a Honvédtól érkezett balbekk a Fehérvár ellen, nagyon aktív volt és sok pontos beadása akadt, amikből nagyobb helyzetek is kialakultak.

Kiss Tamás (Újpest)

A Fehérvárt a rajton legyőző lila-fehérek nyáron igazolt szélsője rögtön az első bajnokiján letette a névjegyét, hiszen két gólpasszt is kiosztott, de voltak ezek mellett is veszélyes beadásai, lövései és elfutásai a Vidi ellen.

Stefan Loncar (DVSC)

Nyilván elévülhetetlen érdeme volt a két góljának a Mezőkövesd 3-1-es legyőzésében, ráadásul ekkor épp remek napjai voltak, hiszen öt nap alatt a második Loki-meccset döntötte el - nem sokkal korábban az örmény Alashkert elleni EKL-selejtezőn győztes gólt szerzett. A Kövesd ellen az első gólja volt emlékezetes, 25 méterről ágyúzott Piscitelli kapujába a montenegrói középpályás.

Sigér Dávid (Ferencváros)

Karrierje során nem túl sűrűn szerzett fejesgólt a 175 centiméter magas középpályás, viszont a KTE ellen megtette és győztes mozdulatnak bizonyult a bólintása. De emellett is kiemelkedett a mezőnyből, hatalmas munkát végzett, főleg védekezésben és a labdák kiosztásában.

Matija Ljujic (Újpest)

Fontos vezető gólt szerzett a Vidi-meccs elején, de nem messze járt attól sem, hogy akár mesterhármasig jusson az első félidőben, két nagyon veszélyes lövése is volt még. Úgy is a mezőny egyik legjobbja lett, hogy végül "csak" egy órát volt a pályán.

Németh Krisztián (MTK)

A szezon első NB I-es gólját szerző támadó szépen használta ki a helyzetét Bobál remek ívelése után, szemfüles és gyors volt a kapáslövése, amely alaposan meg is lepte a paksiak kapusát, aki így csak beleérni tudott a labdába, de védeni nem.

Lamin Colley (Puskás Akadémia)

Szinte tarthatatlan volt Diósgyőrben, a hazai védőknek 78 percen át meggyűlt vele a bajuk. Amellett, hogy a győztes gólt előkészítette Slagveernek, a gambiai csatár rengeteg labdát tartott meg, hiába zavarták, támadták akár többen is.

Jasmin Mesanovic (Kisvárda)

15 perc alatt mindent eldőlt Zalaegerszegen, Mesanovic gyors duplája alakította ki a 0-2-s végeredményt. A 31 éves bosnyák válogatott támadó két szemfüles találatot szerzett és nyerőembernek bizonyult (az azóta már csak volt) edzője, Milos Kruscic 50. NB I-es meccsén.

A forduló cseréje: Böde Dániel (Paks)

Alig néhány perc kellett neki, hogy kiegyenlítsen és pontot érő gólt szerezzen a Hidegkuti Nándor Stadionban, vérbeli csatárként jókor volt jó helyen.

A forduló edzője: Nebojsa Vignjevic (Újpest)

Egy több mint egy órán át emberhátrányban futballozó Újpestet vezetett győzelemre a Vidi ellen, és azt is be merte vállalni, hogy a végén a csereként beállt csatárát, a frissen igazolt Saserét is lecserélje, mert szerinte sok volt még ez a kiélezett meccs a támadónak. A fehérváriak ráadásul nem éppen Vignjevic kedvenc ellenfelei, neki külön presztízst jelentett ez a siker.

A 2. forduló válogatottja

Szappanos (Paks) - Kovács K. (Paks), Szalai (Kecskemét), Ramírez (Ferencváros) - Haraszti (Paks), Szuhodovszki (Kecskemét), Papp (Paks), Ljujic (Újpest), Vancas (DVTK) - Drazic (Mezőkövesd), Colley (Puskás)

Szappanos Péter (Paks)

Volt egy nagy mentése Bárány elől, amikor jól jött ki a kapujából, emellett pedig végig nagyon stabilan letudta a "kötelezőket". Kiemelendő, hogy több mint négy meccs óta nem tudták bevenni a kapuját.

Kovács Krisztián (Paks)

Nem tudták tartani őt a debreceniek. Elöl kiosztott egy gólpasszt, de hátul is hasznosan futballozott, volt például egy gólvonalról való mentése.

Szalai Gábor (Kecskemét)

Újabb olyan megbízható, magabiztos teljesítményt nyújtott, amivel kiérdemelte Marco Rossi bizalmát is. És ezúttal is hozott extrát, az utolsó pillanatokban ő döntötte el a Kisvárda elleni találkozót. Ebben a szezonban hét bajnokin már két gólja van.

Cristian Ramírez (Ferencváros)

Valósággal berobbant a Fradiba, miután visszatért. A kemény védekező munkáját már ismerhettük, azt is, hogy le-föl robotol a szélen, de a Vidi ellen egy elképesztően nagy szabadrúgásgóllal azt is bizonyította, hogy tovább szélesítette a repertoárját.

Haraszti Zsolt (Paks)

Az egész meccs során remek labdákat osztogatott. Az első félidőben közel volt a gólhoz, egyszer kemény lövéssel próbálkozott, de a kapus védeni tudott, a második félidőben azonban a zseniális gólpasszát nem sikerült megakadályozni, az átadásból Könyves volt eredményes.

Szuhodovszki Soma (Kecskemét)

Elképesztően nagy gólt lőtt a Kisvárdának, ezzel meg is törte az ellenfelet, amely pár percre rá újra kapitulált. Nem véletlen, hogy Szalai mellett már Szuhodovszki is tagja lehetett Rossi válogatott keretének.

Papp Kristóf (Paks)

A legnagyobb érdeme az volt, hogy sikerült semlegesítenie Dzsudzsák Balázst, az már csak hab a tortán, hogy emellett arra is jutott energiája, hogy több remek labdát is kiosszon.

Aligha kell magyarázni: triplájával főszerepe volt abban, hogy a lilák legalább egy pontot szerezzenek a Puskás Akadémia ellen. Ráadásul mindig gólhátrányból hozta vissza csapatát.

Rudi Pozeg Vancas (Diósgyőr)

Elég hamar bizonyította (és a 2. forduló óta többször is), hogy nagyot fogott vele a DVTK. A Mezőkövesd elleni volt eddig a legeredményesebb találkozója: lőtt egy gólt és két asszisztot is jegyzett, így vezére volt a Kövesd ellen 4-2-re nyerő diósgyőrieknek.

Stefan Drazic (Mezőkövesd)

Ami Vancas volt az egyik oldalon, az Drazic a másikon. A kövesdi csatár hiába tett meg mindent, két gólja ezúttal egy pontot sem ért. Eléggé valószínű, hogy ebben a szezonban is kulcs lesz Drazic játéka, hogy a kövesdiek az NB I-ben maradjanak.

Az újpesti védők nem bírtak a fizikailag szinte verhetetlen Colley-val, aki két gólt is berámolt, igaz, ez csak egy pontra volt elég.

A forduló cseréje: Mohammed Abu Fani (Ferencváros)

Nagyon hamar megmutatta, hogy mi a legnagyobb erőssége, és azt is, hogy ezzel kiemelkedő tud lenni az NB I-ben is. Az 59. percben állt be a Vidi ellen, 2-3-as állásnál, de félóra alatt három gólpasszt is adott, ezzel pedig csapata fordított, és 5-3-ra nyert.

A forduló edzője: Bognár György (Paks)

Ebben a szezonban még egy magyar csapatnak sem sikerült lenulláznia a DVSC-t, egészen mostanáig, a Paks ugyanis 2-0-ra verte a Lokit. Úgy tűnik, Bognár György már nemcsak a támadást, hanem a védekezést is összerakta a tolnaiaknál.

A Charlton az elmúlt hetekben gyakran hangoztatta, hogy hiába kötött előszerződést a Vidivel George Dobson, megpróbálják megtartani a csapatkapitányt. Nem sikerült.