Fotó: puskasakademia.hu

NB I: Az MLS-ben folytathatja pályafutását a Fradi 4-szeres magyar bajnoka

A Csakfoci úgy tudja, hogy Henry Wingo nyártól jó eséllyel az MLS-ben szereplő Austin FC-ben folytathatja pályafutását.
Csakfoci.hu 2024. április 23., kedd 8:44
Szerző: Csakfoci.hu 2024. április 23., kedd 8:44

Honlapunk információi szerint a nyári átigazolási időszakban elhagyhatja a Ferencvárosi TC csapatát Henry Wingo, aki 2021-es érkezése óta négy bajnokságot és egy Magyar Kupát nyert a klubbal. Úgy tudjuk, hogy a 28 esztendős amerikai jobbhátvéd szerződése a nyáron lejár, és eddig nem hosszabbított a zöld-fehérekkel. Wingo esetleges távozásáról és egy MLS-ajánlatról már fél évvel ezelőtt is lehetett hallani, de Dejan Stankovic ragaszkodott a labdarúgóhoz, aki nála egy új poszton, belső védőként alapembere lett a Fradinak a bajnokságban, míg korábban, még Sztanyiszlav Csercseszovnál kimaradt a csapat nemzetközi kupakeretéből.

A Csakfoci értesülései szerint Wingo jó eséllyel hazájában, az észak-amerikai labdarúgó-bajnokságban (MLS) szereplő Austin FC-ben folytathatja pályafutását. Az együttes jelenleg nyolcadik az MLS Nyugati-konferenciájában.

A 28 éves játékos még 2021 telén a norvég Moldétól igazolt a Fradihoz, ahol azóta 100 mérkőzésen két gól és nyolc gólpassz fűződött a nevéhez - részese volt az Európa Liga-csoportkörbe jutásnak, de idén az Olympiakosz elleni Európa Konferencia Liga-párharcokon is szerepet kapott a sorozat egyenes kieséses szakaszában.

Gólt szerzett a svájci Young Boys elleni Bajnokok Ligája-playoff során, a mostani szezon végén pedig immár negyedik alkalommal lett bajnok a zöld-fehérekkel.

Fradi-vezér: "Nem a Paks késztetett munkára minket" - Stankovic egy őrült, Lisztesen kívül is lehetnek még távozók
Orosz Pál szerint ezúttal is jó lenne elérni, hogy újra 21 ponttal nyerjen bajnokságot a Fradi. A vezérigazgató nagyon nehéz meccsre készül a Nyíregyháza ellen.
A Charlton az elmúlt hetekben gyakran hangoztatta, hogy hiába kötött előszerződést a Vidivel George Dobson, megpróbálják megtartani a csapatkapitányt. Nem sikerült.