Fotó: pfla.hu

NB I: A ZTE nem tudott segíteni a Fradinak, a Puskás Akadémia újra az első - videó

A ZTE vezetett, de 2-1-re kikapott a Puskás Akadémia otthonában vasárnap, a felcsútiak ezzel visszavették az első helyet a Ferencvárostól az OTP Bank Ligában.
Csakfoci.hu 2025. március 16., vasárnap 21:22
Fotó: pfla.hu
A ZTE vezetett, de 2-1-re kikapott a Puskás Akadémia otthonában vasárnap, a felcsútiak ezzel visszavették az első helyet a Ferencvárostól az OTP Bank Ligában.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. március 16., vasárnap 21:22

I. félidő:

Nem vár könnyű meccs a ZTE-re a forduló előtt listavezető Puskás Akadémia vendégeként, bár a felcsútiak az előző három tétmérkőzésükön nem nyertek, de a kék-fehérek is győzelem nélkül maradtak az elmúlt három bajnokijukon.

Bátran kezdtet a Zete a Pancho Arénában és ha egy szerencsés góllal is, de vezetést is szerzett. A 12. percben, Medgyes bal oldali beadása után Golla jobb lábáról került a labda a saját kapujába - öngól (0-1).

Igyekezett rákapcsolni a Puskás a bekapott gól után, különösen Colley volt elemében, aki hol előkészítőként, hol befejezőként próbált villanni, de ekkor pechjére még nem járt sikerrel. Ahogy csapata sem az első félidőben.

II. félidő:

Az olykor önfeláldozó módon védekező Evangelu vezetésével tartotta magát a ZTE a fordulás után is, de a 62. percben megtört a vendégvédelem az egyre nagyobb nyomás alatt, igaz, ehhez egy pontrúgás kellett. Levi jobb oldali szöglete után Nagy Zsolt fejelt a jobb felső sarokba két védőt is megelőzve (1-1).

Próbált reagálni a vendégcsapat, Pécsinek előbb Croizet 18 méteres lövését, majd Medgyes löketét is védenie kellett. A 78. percben azonban jött a nagy fordulat, avagy a fordítás. Nagy Zsolt passza után Colley 14-ről tekert a jobb felső sarokba (2-1).

A 85. percben, nem sokkal egy, a VAR szerint pirosat nem érő Evangelu-könyökös után majdnem egyenlített a ZTE, Pécsi előbb a jobb alsónál védte Németh 18 métereslövését, majd Almási közeli ismétlését is.

A végére kissé elszabadultak az indulatok, a játékvezető kezéből pedig picit kicsúszott a meccs. Nagy Zsolt és Durta is piros lapot úszott meg alighanem, miközben Kiss Bence - második sárgával - a kiállítás sorsára jutott a vendégeknél.

Végül a Puskás Akadémia 2-1-re nyert, így két ponttal megint a Ferencváros előtt állnak a felcsútiak.

OTP Bank Liga, 24. forduló:

Puskás Akadémia - Zalaegerszeg 2-1 (Nagy Zs. 62., Colley 78., ill. Golla 12. - öngól)

Piros lap: Kiss B. (ZTE, 92.)

PAFC: Pécsi - Maceiras, Golla, Stronati, Harutjunjan - Favorov (Nissila, 46.), Plsek (Duarte, 46.) - Levi (Mondovics, 90.), Kerezsi (Soisalo, 46.), Nagy Zs. - Colley (Markgráf, 86.)

ZTE: Gundel-Takács - Nyíri, (Várkonyi, 76.), Csóka, Evangelu, Medgyes - Sankovic - Krajcsovics (Dénes, 58.), Kiss, Bakti (Sajbán, 82.), Mim (Németh D., 82.) - Croizet (Almási, 82.)

Korábban:

Fehérvár FC - Diósgyőr 0-0

Ferencváros - Kecskemét 4-0

MTK Budapest - Nyíregyháza 3-0

Az OTP Bank Liga állása:
# Csapat LM Gy D V Gk P
1. DVSC 0 0 0 0 0 0
2. DVTK 0 0 0 0 0 0
3. ETO FC 0 0 0 0 0 0
4. FERENCVÁROSI TC 0 0 0 0 0 0
5. KISVÁRDA MASTER GOOD 0 0 0 0 0 0
6. KOLORCITY KAZINCBARCIKA SC 0 0 0 0 0 0
7. MTK BUDAPEST 0 0 0 0 0 0
8. NYÍREGYHÁZA SPARTACUS FC 0 0 0 0 0 0
9. PAKSI FC 0 0 0 0 0 0
10. PUSKÁS AKADÉMIA FC 0 0 0 0 0 0
11. ÚJPEST FC 0 0 0 0 0 0
12. ZTE FC 0 0 0 0 0 0

Neked ajánljuk
Átigazolások
Szpari
Igazolás és profi szerződés
Tarcsi Róbert az ETO-tól érkezett és profi szerződést kötött a Nyíregyházával, míg a saját nevelésű Czimer-Nyitrai Ádámmal szintén profi szerződést kötött a klub. (nyiregyhazaspartacus.hu)
Vasas
Korábbi csapatai vinnék Bereczet
Honlapunk úgy tudja, Berecz Zsombor három magyar klubnál merült fel: a Kazincbarcika, a Mezőkövesd és a Diósgyőr is szívesen látná a középpályást. Jelenleg a DVTK tűnik a legesélyesebbnek.
Videoton
NB Ii-es riválistól igazoltak
A Békéscsabától igazolt 19 éves balhátvéddel, Rostás Szilárddal erősítette meg keretét az NB II-es szezonra készülő Vidi.
Tovább az összes átigazoláshoz