Fotó: fehervarfc.hu

NB I: A Vidi Kalmár és Fiola nélkül is kiütötte a zsinórban harmadik meccsét elbukó Diósgyőrt

Váratlanul sima lett a Fehérvár-Diósgyőr mérkőzés, amelyet a vendégek kilenc emberrel fejeztek be.
Budai László 2023. október 28., szombat 16:42
Szerző: Budai László 2023. október 28., szombat 16:42

Az elmúlt három bajnokijából kettőt is megnyerő (igaz, a legutóbbit éppen elbukó) Fehérvár a két vereség után érkező Diósgyőrt fogadta az NB I 11. fordulójában. A hazaiaknál sérülés miatt Fiola Attila és Kalmár Zsolt sem léphetett pályára.

Az első lehetőséget a hazaiak alakították ki: Flores szerzett labdát, amely eljutott egészen balra Schönig, ő kissé kiszorított szögből, de jó helyzetben lőhetett, kísérlete az oldalhálóba vágódott.

Ezután a vendégek is aktivizálták magukat: Pernambuco éles szögből leadott lövését Tóth védte, majd a Vidi kapusa Stephen távoli bombája és Acolatse kísérlete után is hárított.

A meccs addigi legnagyobb ziccerét azonban Szabó hagyta ki, aki Schön remek centerezése után öt méterről, szemben a kapuval luftot rúgott. Ezt egy Acolatse- és egy Katona-löket követte, de a kapusokon nem lehetett kifogni - egészen a 42. percig.

Ekkor ugyanis Christensen tologatta jobbról, egyre beljebb a labdát, majd két Diósgyőr-játékos között a rövid alsóba tüzelt (1-0). Öt perccel később, még a szünet előtt pedig Kodro is betalált, ő a Katona lövése után a kapusról kijövő labdát vágta be egyből (2-0).

A szünetben Kuznyecov Szergej hármat is cserélt, és érdekesség, hogy két olyan játékos - Argyris Kampetsis és Farkas Dániel - is beállt, akikre hónapok óta nem számított az edző. A Diósgyőr a játékrész elején élénkebb is lett, az 59. percben pedig közel járt a szépítéshez, de Pernambuco közelről földre lefejelt labdáját Tóth bravúrral védte.

A szünetben beállt Farkas aktivitása azonban igen rossz formát öltött, a játékos az 50. percben Schön ellen szabálytalankodott, amiért sárgát kapott, majd a 69.-ben Florest ütötte el csúnyán, ezért is lap járt, így kevesebb mint 25 perc alatt leküldték.

Bár a Diósgyőr tíz emberrel is próbálkozott, és Tóthnak védenie is kellett, újabb gólt a Vidi szerzett. A 82. percben Katona ugratta ki szépen a csereként pár perce beállt Kastratit, utóbbi pedig a hosszúba passzolta be ziccerét (3-0). Sőt, rögtön ezután Christensen is kiosztott egy ügyes passzt, amit Kodro váltott gólra, a Vidi-csatár az ötös sarkáról lőtt szépen a hosszú sarokba (4-0).

A 86. percben a teljesen szétesett Diósgyőr kilenc emberre fogyatkozott, miután Szatmári taposta meg csúnyán a becsúszó Florest.

A meccs vége így 4-0-s fehérvári győzelem lett, amivel a Vidi két pontra megközelítette mostani ellenfelét a tabella közepén.

NB I, 11. forduló

Fehérvár-Diósgyőr 4-0 (Christensen 42., Kodro 45+2., Kastrati 82., Kodro 85.) - piros: Farkas 69. (Diósgyőr), Szatmári 86. (Diósgyőr)

Fehérvár: Tóth B. - Bese, Csongvai, Serafimov, Gergényi (Spandler, 86.) - Katona (Pinto, 83.), Flores, Christensen, Schön (Berki, 86.) - Szabó L. (Kastrati, 78.), Kodro (Karamoko, 86.).

Diósgyőr: Odyntsov - Gera (Farkas, 46.), Szatmári, Bárdos, Stephen - Pernambuco, Vallejo, Pozeg Vancas, Klimovich (Holdampf, 46.) - Acolatse (Lukács, 67.), Edomwonyi (Kampetsis, 46.).

NB I: A Kecskemét véget vetett szörnyű sorozatának, a ZTE bánta
A Zalaegerszeg ellen szakadt meg a lila-fehérek hat mérkőzés óta tartó nyeretlenségi sorozata.
A szombati bajnoki előtt a helyi műsorközlő és a hazai drukkerek elbúcsúztatták Szalai Attilát, biztosra vehető tehát, hogy a magyar védő az idény végén, kölcsönszerződése lejárta után távozik a Freiburgtól. (sportal.hu)