Fotó: dvsc.hu

NB I: A Szpari 101 perces meccsen büntetett a Loki ellen, és elmozdult a kiesőzónából - videó

A Nyíregyháza Eppel Márton büntetőből szerzett góljának köszönhetően otthon tartotta a három pontot a Debrecennel szemben.
Csakfoci.hu 2025. április 25., péntek 21:58
Fotó: dvsc.hu
A Nyíregyháza Eppel Márton büntetőből szerzett góljának köszönhetően otthon tartotta a három pontot a Debrecennel szemben.
Szerző: Csakfoci.hu 2025. április 25., péntek 21:58

I. félidő

A találkozó rögtön egy ígéretes helyzettel indult, amikor Nagy Dominik bal oldali szabadrúgása után Jokic alig tévesztett célt, kevéssel a bal kapufa mellé lőtt. A folytatásban is maradt az iram: Szuhodovszki lövését Jokic blokkolta a bal kapufánál, majd Domingues próbálkozott egy távoli lövéssel, de az elsuhant a kapu mellett.

A 18. perc környékén Domingues már ziccerbe került egy szép támadás végén, ám Tóth Balázs résen volt, és védeni tudott. Ezt követően a túloldalon Nagy Dominik szerezhetett volna vezetést egy remek passz után, de Beke közeli lövését Gonda hárította lábbal. A helyzetek sorát Eppel fejeskísérlete folytatta, ami végül a hátáról a kapu fölé pattant. Nem sokkal később Toma bombázott fölé egy blokkolt lövés utáni kipattanóból.

A félidő hajrájához közeledve Szuhodovszki beadása után Youga kapáslövését a felső léc állította meg – ez volt talán a félidő legnagyobb lehetősége. A játékrész utolsó pillanataiban Beke még lőhetett egyet 11 méterről, a labda átsuhant Vajda lábai között, de Gonda gyors vetődéssel a jobb alsó sarok előtt elcsípte, így a szünetre maradt a 0–0.

II. félidő

A fordulást követően előbb Beke adott be középre, majd Eppel próbálkozott, Hofmann önfeláldozóan blokkolt. Lang is szerencsét próbált egy távoli lövéssel, ám a labda elkerülte a kaput. Ezután jött egy veszélyes szituáció: Beke nagy bedobása után Lang fejelte hátrafelé a labdát, amit Kovács Milán közelről rálőtt, de Gonda jól zárta a szöget, és védett. A jelenetet azonban nem engedték el – a VAR vizsgálat alá vette, hogy Gonda nem szabálytalankodott-e az eset során. A visszajátszásokból kiderült, hogy a kapus a bal lábával valamelyest rátaposott Kovács bokájára, ezért tizenegyes ítélt a játékvezető. Gonda sárga lapot kapott az esetért, Eppel pedig higgadtan értékesítette a büntetőt: félmagasan a bal sarokba lőtt, megszerezve ezzel a vezetést a Szparinak (1-0).

Nem sokkal később szabadrúgáshoz is jutott a Nyíregy, mintegy 22 méterre a kaputól. Nagy Dominik állt a labda mögé, bal lábbal próbálta meg átemelni a sorfalat, ám lövése elakadt. A hajrában ment előre az egyenlítésért a Loki, Maurides lövését nagy helyzetben blokkolták a hazai védők. Percekkel később a Loki Domingues révén egyenlített, azonban a támadó lesről indult, ezért nem adták meg a találatot.

A túloldalon a piros lap is villant: Hofmann csúnyán szabálytalankodott Tomával szemben, amiért a játékvezető kiállította. Bárány fejesét nagy bravúrral védte Tóth B. a 98. percben, ezzel megőrizte kapuját a góltól. Több helyzet ezt követően nem alakult ki: a Szpari a három pontnak köszönhetően a 9. helyre lépett előre, megelőzve így a 10. Lokit és a 11. ZTE-t.

NB I, 29. forduló

Nyíregyháza-Debrecen 1-0 (Eppel 55. - 11-esből)

Kiállítva: Hofmann 88.

Szpari: Tóth - Velkovski, Alaxai, Jokic - Farkas (Navrátil, 70.), Kovács M. (Keita, 73.), Toma, Nagy B. - Beke (Temesvári, 81.), Eppel, Nagy D. (Medved, 81.)

(cserék: Fejér, Navratil, Keita, Deaconu, Temesvári, Keresztes, Radosevic, Korrea, Medved, Benczenleitner, Kovács K., Szabó)

Loki: Gonda - Castegren, Lang, Hofmann - Szécsi (Malinov, 61.), Youga, Szuhodovszki (Dzsudzsák, 67.), Vajda - Bárány, Maurides, Domingues

(cserék: Szondi, Pálfi, Dzsudzsák, Ferenczi, Kaye, Kocsis G., Kocsis D., Stojkovic, Malinov)

Átigazolások
Liverpool
Szoboszlait marasztalják
A Liverpool kész magasabb fizetést is adni Szoboszlai Dominiknak, akivel szeretnének minél előbb új szerződést kötni.
Ferencváros
Naby Keita
Bár korábban úgy tűnt, az FTC alighanem hosszú távon is számol Naby Keitával, két németországi cikk szerint már nem olyan biztos, hogy marad az NB I-ben.
Ferencváros
Robbie Keane
Robbie Keane neve felmerült a Wolverhampton kispadján, de nem igaz, hogy jelentkezett a posztra és nem valószínű a klubváltása - derül ki egy írországi cikkből.
Tovább az összes átigazoláshoz