Fotó: kecskemetite.hu

NB I: A Serie A-csapat magyar támadója a dobogós kezdőjében tűnt fel az edzőmeccsen

A Kecskemét Horváth Krisztoferrel a soraiban verte 4-2-re a Békéscsabát a két csapat egymás elleni edzőmeccsén.
Budai László 2023. január 3., kedd 15:37
Szerző: Budai László 2023. január 3., kedd 15:37

A 2023-as magyar futballév első mérkőzését az NB I-ben nagy meglepetésre második Kecskemét játszotta az NB II-ben csak az utolsó előtti, kieső helyen álló Békéscsaba ellen. A KTE-ben kezdőként kapott lehetőséget az a Horváth Krisztofer, aki az őszi szezonban a Serie A-s Torino labdarúgójaként, kölcsönben a DVSC-ben játszott, és bár hivatalos bejelentés még nem történt az ügyében, a jelek szerint könnyen lehet, hogy tavasszal már lila-fehérben szerepelhet. Horváth nem is volt tagja a Loki Törökországba utazó keretének.

A találkozó első félidejében Győri Benjámin és Hatvani góljával kétgólos előnybe került a Kecskemét, de a Békéscsaba Váradi révén még a szünet előtt szépített. A második játékrész is hasonlóan alakult, előbb két hazai találat született - Banó-Szabó és Pejovic volt eredményes -, de vendégtalálat (Mehmedi) zárta le az összecsapást. A KTE így végül 4-2-es győzelmet aratott.

Jegyzőkönyv

Felkészülési mérkőzés

Kecskemét-Békéscsaba 4-2 (Győri B., Hatvani, Banó-Szabó, Pejovic, ill. Váradi, Mehmeti)

KTE I. félidő: Kersák – Győri Á., Polyák, Vágó, Buna (Szalai Sz.), Hatvani – Meskhi, Bodor, Gréczi, Horváth K. – Győri B.

KTE I. félidő: Varga B. – Buna, Szabó A., Belényesi, Pejovics, Grünvald – Nikitscher, Banó-Szabó, Szuhodovszki, Katona B. – Tóth B.

Békéscsaba: Bukrán, Kitl, Bora, Albert, Hodonicki, Talpalló, Váradi, Kleisz, Farkas B., Ilyés, Czékus

cserék: Fila, Mikló, Szabó Cs., Farkas M., Puskás G., Mágocsi, Lakatos, Mehmeti, Zvara, Futó, Bónus M., Zádori.

A Diósgyőr Bognár György kedvenc védőjével erősíthet
A csakfoci.hu információi szerint Medgyes Sinan Diósgyőrben folytathatja pályafutását.