Fotó: paksifc.hu

NB I: A Paks közel állt a bravúrhoz, de a Fradi cseréi megnyerték a meccset a címvédőnek

Az OTP Bank Liga 4. fordulójából bepótolt mérkőzésen a Paks 1-0-ra vezetett, de a Ferencváros fordítani tudott és 3-1-re nyert.
Csakfoci.hu 2023. február 1., szerda 20:22
Szerző: Csakfoci.hu 2023. február 1., szerda 20:22

Az 5. percben Ryan Mmaee lőtt 18 méterről kicsivel mellé. Öt perccel később Tokmac ugratta ki a marokkói csatárt, de lövését védte Simon. Ezt követően ugyan a Ferencvárosnál volt sokkal többet a labda, de a jól védekező Pakssal nem tudtak mit kezdeni a vendégek. A 41. percben Knoester fejesét könnyedén húzta le Simon.

A második félidő elején Osváth tüzelt 17 méterről kicsivel fölé. A 49. percben megszerezte a vezetést a Paks: Balogh ívelt középre egy szabadrúgást, amit középre fejeltek, Kinyik pedig közelről a kapuba vágta a labdát. A 62. percben Kinyik duplázhatott volna, de 11 méterről nem talált kaput. A 67. percben Marquinhos fejesét fogta szépen Simon.  Öt perccel később egyenlített a Fradi: Marquinhos ívelt középre, az új szerzemény, Owusu pedig közelről a kapuba fejelt. A VAR ugyan vizsgálta a gólt, de nem volt les, így a játékvezető megadta a találatot.

A 77. percben Sajbán csúsztatott fejesét ütötte ki hatalmas bravúrral Dibusz. A 83. percben Marquinhos gurított vissza, Zachariassen pedig 12 méterről nem hibázott. A hajrában Kádár buktatta a 16-oson belül Ryan Mmaee-t - 11-es. A büntetőt a sértett a bal sarokba helyezte, kialakítva ezzel az 1-3-as végeredményt.

OTP Bank Liga, 4. forduló

Paksi FC-Ferencvárosi TC 1-3 (Kinyik 49., ill. Owusu 72., Zachariassen 83., R. Mmaee 89. – 11-esből)

Paks: Simon - Vas, Kinyik, Kádár, Osváth - Balogh, Windecker (Papp 46.), Haraszti (Gyurkits 64.) - Sajbán, Hahn (Horváth K. 92.), Szabó B. (Kovács 71.)

FTC: Dibusz - Botka, S. Mmaee (Kovacevis 65.), Knoester, Pászka (Owusu 65.) - Besic, Vécsei (Zachariassen 55.) – Auzqui (Maequinhos 55.), Tokmac (Esiti 85.), Traoré - R. Mmaee