NB I: A Paks három fejesgóllal intézte el a kupában remeklő Zalaegerszeget

Windecker duplázott, a Paks otthon győzte le a ZTE-t.
Póczik Dávid 2023. március 4., szombat 19:35
Szerző: Póczik Dávid 2023. március 4., szombat 19:35

A Mezőkövesd elleni kiütéses kupasiker után a ZTE Paksra látogatott.

A 6. percben máris megszerezte a vezetést a Paks. Bőle ment el a balszélen, majd az alapvonalról középre adott, ahol Varga hat méterről, Csóka mellett a bal sarokba fejelt a kapufa érintésével. A 20. percben aztán Bőle ballábas beadása után Windecker az ötösről bólintott a jobb alsó sarokba, 2-0.

Meshack a 16-os sarkáról ballal ívelt egy labdát a hosszú felé, ahol Grezda érkezett, és a kapus lábai mellett a kapuba lőtt, 2-1. A 42. percben Németh D. kétszer is próbálkozott, előbb egy védőbe lőtt, majd az ismétlést laposan a kapus ölébe rúgta.

Az 53. percben Vas 18-ról tüzelt, lövése a kapufáról csúszott fölé. Néhány perccel később Mim lövését blokkolták a védők, majd Sankovic próbálkozását védte a paksi kapus.

A 63. percben megszületett a mérkőzés harmadik paksi fejesgólja. Böde ívelt Windecker elé, aki az ötösre berobbanva fejelt a jobb sarokba, megszerezve ezzel a második gólját. Kicsivel később Varga kísérletét vágták ki a gólvonalról a vendégek.

Bognár György csapata így a 6. helyre ugrott előre a tabellán, míg a ZTE visszacsúszott a 8. helyre.

NB I, 22. forduló

Paksi FC-ZTE FC 3-1 (Varga B. 6., Windecker 20., 63. ill. Grezda 32.)

Paks: Simon B. - Kinyik, Osváth, Kádár - Bőle (Szélpál 64.), Windecker (Sajbán 78.), Papp K., Vas, Szabó J. - Böde (Haraszti 64.), Varga B. (Hahn 85.)

(cserék: Nagy G., Szélpál, Hahn, Sajbán, Haraszti, Skribek, Gyurkits, Nyári, Haris, Gévay)

ZTE: Demjén - Huszti (Mim, a szünetben), Mocsi, Csóka, Gergényi - Lesjak, Sankovic - Meshack (Tajti, a szünetben), Szalay (Ikoba, a szünetben), Grezda (Kovács B. 54.) - Németh D. (Baloteli 73.)

(cserék: Gyurján, Kálnoki Kis, Mim, Tajti, Ikoba, Kovács B., Kryvotsiuk, Tullner, Baloteli, Papp Cs.)