Fotó: mtkbudapest.hu

NB I: A Mezőkövesd győzelmével elmozdult az utolsó helyről - videó

Az OTP Bank Liga 11. fordulójának első vasárnapi meccsén a Mezőkövesd egy korai góllal nyerni tudott és ezzel megszerezte első hazai győzelmét.
Csakfoci.hu 2023. október 29., vasárnap 15:08
Szerző: Csakfoci.hu 2023. október 29., vasárnap 15:08

A Mezőkövesd gyorsan vezetést szerzett az MTK ellen: a 8. percben Cseke okosan gurított vissza Molnár pedig 6 méterről nem hibázott (1-0). A folytatásban mindkét kapu előtt adódtak komoly lehetőségek.

A 17. percben Molnár lépett ki, Demjén hatalmasat védett. A 26. percben Kovács 12 méterről a felső lécet találta el. Egy perccel később Babunski lövését ütötte ki Demjén. Nem sokkal a szünet előtt Molnár 17 méteres szabadrúgását védte az MTK kapusa.

A második félidő elején Drazic került ziccerbe, Vadnai azonban beérte és becsúszva szerelt. Nem sokkal később Bognár éles szögből leadott lövése levágódott a hazai védőkről.

A folytatásban mezőnyfölényben játszott az MTK, de nagy helyzetet nem tudott kialakítani Piscitelli kapuja előtt. A 93. percben Bognárnak még volt egy lövése, amit Lukic blokkolt.

Győzelmével a Mezőkövesd "feljött" a 11. helyre, az MTK maradt a 8.

OTP Bank Liga, 11. forduló:

Mezőkövesd - MTK Budapest 1-0 (Molnár 8.)

Mezőkövesd: Piscitelli - Kállai, Beriashvili, Pillár, Vajda - Cseke, Gomis (Brtan 91.), Babunski (Lukic 80.), Cseri (Nagy G. 69.), Molnár (Szalai 69.) - Drazic

MTK Budapest: Demjén - Hej, Kocsis, Vadnai - Kovács M. (Zsóri 71.), Kata, Thiam (Végh 64.), Kosznovszky, Antonov - Bognár, Molnár R.

KTE
Szűcs Kornél
A lila-fehér klub hosszú távra megállapodott 22 éves alapemberével, Szűcs Kornéllal.