Fotó: fradi.hu

NB I: A kiesés ellen küzdő Honvéd ellen szakadt meg a Fradi nyeretlen szériája

Öt nyeretlen bajnoki után újra nyert a Fradi és visszaállította az élen a hatpontos különbséget a Kecskeméttel szemben.
Nyikes Zoltán 2023. április 15., szombat 21:29
Szerző: Nyikes Zoltán 2023. április 15., szombat 21:29

Az NB I szombati játéknapjának utolsó meccsén az éllovas Ferencváros a kiesőhelyen álló Budapest Honvédot fogadta. Mint ismert, kora délután a második helyezett Kecskemét könnyedén verte a ZTE-t, amivel három pontra csökkent a hátránya az éllovas Fradi mögött, így a zöld-fehérek úgy vághattak neki a kispestiek elleni találkozónak, hogy fontos lenne a győzelem ahhoz, hogy visszaálljon a hatpontos különbség.

1. félidő

A 6. percben Tamás szöglete után Capan fejelhetett 7 méterről, de épp középre, ahol Dibusz állt. Ezt követően többnyire mezőnyfölényben játszott a Ferencváros, de sokáig nem igazán tudott nagy helyzetet kidolgozni.

A találkozó főképp a szabálytalanságokról és a sérülésekről szólt az első játékrészben, a 21. percben Zachariassen és Dúzs ütközött a 16-oson belül, aminek következtében mindkét játékost le kellett cserélni - előbbit rögtön az esetet követően, utóbbit öt perccel később.

A Fradi aztán csak összehozott egy gólt még a szünet előtt, a 42. percben Traoré balról érkező beadása után Ryan Mmaee 11 méterről a bal alsóba lőtt, 1-0. Ettől felszabadultabbá vált a hazai együttes és még az első félidőben kidolgozott két helyzetet, előbb Tokmac kényszerítőzött Mmaee-val, utóbbi pedig 16 méterről kevéssel lőtt a jobb felső fölé, majd a kilencperces hosszabbításban Mmaee fejjel is veszélyeztetett Civic szöglete után.

2. félidő

A fordulás után is ugyanolyan aktívan játszott az éllovas, ahogyan az első félidőt befejezte, az 52. percben Prenga a 16-oson belül becsúszva szerelte Traorét, de a labda Mmaee elé került, aki 11 méterről, nagy helyzetben a bal alsó mellé lőtt. Nem sokkal később Kovacevic léc alá tartó fejesét védte Tujvel, majd Mmaee a 16-oson belül passzolt Traoréhoz, aki a labdaátvétel után nagy helyzetbe került, de 11 méterről a jobb felső mellé lőtt.

A 72. percben góllá érett a hazaiak fölénye: Sigér labdát szerzett az ellenfél térfelén, majd kiugratta Marquinhost, aki a 16-oson belül az átvétellel már helyzetbe is hozta magát és 13 méterről a bal alsóba lőtt, 2-0.

A folytatásban Dibusznak is akadt dolga, előbb Prenga kiugratása után kellett mentenie Doka elől, majd egy szöglet után Prenga fejesét védte a Fradi kapusa. A végeredményt a csereként beállt Owusu állította be a 87. percben: a Honvéd végezhetett el szabadrúgást a félpályáról, a felívelt labdát azonban gyorsan kivágták a hazaiak és Owusu a saját térfeléről indulva végigsprintelt a pályán, egy az egyben vezette rá a labdát Tujvelre, majd 12 méterről a jobb alsóba pörgetett a kapus mellett, 3-0.

A Fradi tehát végül magabiztosan húzta be a három pontot és öt nyeretlen bajnoki után újra győzelmet ünnepelhetett, visszaállítva ezzel a hatpontos különbséget a Kecskeméttel szemben.