Fotó: MTI/Vasvári Tamás

NB I: A Honvéd húsvéti gólja a kiesési rangadón a feltámadást is jelentheti

Kevés helyzetet, egy kapufát és egy gólt hozott a Vasas és a Budapest Honvéd kiesési rangadója az Illovszky Rudolf Stadionban, az OTP Bank Liga 26. fordulójában. A fél év után idegenbeli bajnoki meccset nyerő kispestiek ezzel az egyik utolsó szalmaszálba kapaszkodtak bele.
Dudás Gábor 2023. április 9., vasárnap 16:04
Szerző: Dudás Gábor 2023. április 9., vasárnap 16:04

Az első félidő első felében erősen érződött, hogy a csapatok számára hatalmas a tét, hiszen nem alakultak ki helyzetek, ráadásul mindkét oldalon sok volt a hiba. A 26. percben aztán a Vasas megszerzehette volna a vezetést: Hinora indítása után elment a labda Lovric lábai közt, Szilágyi ziccerbe került, eltolta a kapus mellett, de Eördögh az utolsó pillanatban mentett.

A 42. percben a kispestiek is veszélyeztettek, Tamás pontos beadására Plakuschenko érkezett, aki 8 méterről nem talált kaput.

Nem sokkal a fordulás után centikre került a vezetéstől a Vasas: az 54. percben, Berecz lekészítését Holender egyből lőtte 16 méterről a felső lécre. Négy perccel később a Honvéd előtt is adódott lehetőség, de Samperio kecsegtető helyzetből, ballal a felső jobb sarok mellé lőtt.

A 65. percben megint a kispestiek spanyol szélsője kísérletezett, de 8 méterrpl leadott lövése épp Uram kezei között kötött ki. A 76. percben Mitrovic lőhetett ígéretes helyzetből szabadrúgást, de 18 méterről ő is épp az angyalföldiek fiatal kapusát találta meg.

A vendégek viszonylagos mezőnyfölénye a második félidőben egy szerencsés mozzanat után érett góllá: a 85. percben Lukic egy levágódó Keresztes-lövést vágott 6 méterről a léc alá (0-1).

Ez a gól döntötte el az igencsak alacsony színvonalú találkozót, a Honvéd október után először nyert idegenbeli meccset az NB I-ben, így egy pontra megközelítette a tabellán a MOL Fehérvárt.

OTP Bank Liga, 26. forduló:

Vasas - Bp. Honvéd 0-1 (Lukic 85.)

Vasas: Uram - Szivacski (Zimonyi, 88.), Otigba, Iynbor, Silye - Hinora (Hidi M., 88.), Berecz, Urblík (Hidi, 67.), Szilágyi (Cipf, 54.) - Holender, Novothny (Balogh N., 67.)

Honvéd: Dúzs - Lovric, Prenga, Capan - Eördögh (Jónsson, 82.), Mitrovic (Cirkovic, 90.), Gomis (Keresztes, 68.), Tamás - Plakushchenko, Lukic, Domingues (Ennin, 82.)

16:30: ZTE-Kisvárda - ÉLŐBEN itt!

NB I: A Loki és a Vidi "fogyasztotta" a legtöbb játékost, a ZTE és a Kisvárda kerete a legszűkösebb - itt a lista
Az OTP Bank Liga 2022/2023-as kiírásának végéhez közeledve honlapunk megvizsgálta, hogy az NB I-es csapatok hány játékost neveztek meccskeretbe a jelenlegi idény során, és közülük hányan léptek ténylegesen pályára. A Loki és a Vidi több mint 40 játékost nevezett meccskeretbe a szezonban.