Fotó: molfehervarfc.hu

NB I: A gólkirályjelölt a Vidit is elintézte - a Paks "centikre" van a dobogótól, a Fehérvár pedig a kiesőhelyektől

A Paks Varga Barnabás duplájával verte meg hazai pályán a MOL Fehérvárt.
Budai László 2023. március 11., szombat 18:53
Szerző: Budai László 2023. március 11., szombat 18:53

Dominálta a Paks-MOL Fehérvár mérkőzés első félidejét a hazai csapat, amely először a 2. percben veszélyeztetett, amikor Windecker mellé fejelt. Hiába volt óriási a szél, a paksiak szokásukhoz híven ezúttal is a beíveléseket és a magas labdákat erőltették. A 14. percben Windecker labdáját bólintotta Varga Barnabás - ekkor még - mellé. Tíz perccel később egy beívelt szöglet pattant Heister kezére, a VAR visszanézte az esetet, de mivel a fehérvári játékosnak le volt szorítva a karja, így nem ítéltek büntetőt.

A fehérváriak a 26. percben egy lesgólig ugyan eljutottak, de a paksiak szinte végigtámadták az első félidőt, és ennek a 31. percben eredménye is lett: a Windecker-Varga kombináció végén utóbbi közelről a kapuba fejelt (1-0).

A félidő utolsó pillanataiban a fehérváriak szinte a semmiből egyenlítettek: Houri indította remekül a meginduló Schönt, aki könnyedén emelt a kapujából feleslegesen kijövő Simon felett a hálóba (1-1).

Kodro-fejessel indult a második játékrész, de a fehérvári kísérlet nem talált kaput. Az 54. percben Hahn maradt lenn a fehérvári 16-oson belül, és bár a játékvezető először továbbot intett, a VAR, majd jelzésére a bíró utólag visszanézte az esetet, és mivel Alef valóban szabálytalankodott a paksi támadóval szemben, büntető következhetett, amelyet Varga B. bombázott a jobb sarokba (2-1).

A 88. percben volt a legközelebb az egyenlítéshez a Vidi, ekkor Dárdai egy jó labdaátvétel után 10 méterről, jobbról lőhetett, de Simon nagyot fogott.

Az állás végül maradt 2-1, a Paks a három megszerzett ponttal már a negyedik, és mindössze két egységre van a harmadik DVSC-től. A Vidi pedig továbbra is izgulhat, két pont választja el a kiesőhelytől, de még a Honvéd és az Újpest sem játszott, és mindkettő megelőzheti.

NB I, 23. forduló

Paksi FC-MOL Fehérvár 2-1 ( Varga B. 31., 56. - a másodikat 11-esből, ill. Schön 45+1.)

Paks: Simon B. - Kinyik, Kádár (Szélpál, 16.), Szabó J. - Osváth, Windecker, Vas, Papp (Sajbán, 83.), Bőle (Balogh, 83.) - Hahn (Böde, 71.), Varga B.

MOL Fehérvár: Kovács - Nego (Fiola, 74.), Alef (Pokorny, 74.), Larsen, Heister - Flores, Csongvai - Katona (Kastrati, 71.), Houri (Dárdai, 62.), Schön - Kodro.

Vasas
Tóth Milán
A Vasas meghosszabbította Tóth Milán szerződését.
Szabó Bálint
A csakfoci.hu úgy tudja, hogy Szabó Bálint neve is ott van a kiszemeltek listáján a negyedik kerületieknél.