Fotó: dvsc.hu

NB I: A Debrecen hátrányból felállva nyert és elrontotta Márton Gábor debütálását

Croizet révén még vezetett a ZTE, de Dzsudzsák szép találattal egyenlített, majd egy öngólnak köszönhetően a meccset is megnyerte a Loki.
Budai László 2023. november 25., szombat 18:51
Szerző: Budai László 2023. november 25., szombat 18:51

A tizedik helyen álló ZTE már régi-új edzője, Márton Gábor vezetésével fogadta az ötödik DVSC-t az NB I 14. fordulójának szombat délutáni bajnokiján.

Négy sárga lapon kívül szinte semmi sem történt a mérkőzés első félidejében. De csak szinte. A 37. percben ugyanis Mance kapta meg a labdát 18 méterre az ellenfél kapujától, ráadásul háttal annak, de szépen lefordult Dreskovicról, laposan lőtt a hosszú felé, ahol érkezett Croizet és közelről a kapuba passzolt (1-0). A zalaiak így egygólos előnnyel mehettek a szünetre az igen feszült mérkőzésen.

A második játékrészben hamar egyenlített a Loki. Domingues bal oldali, lapos beadását röviden takarították el a hazaiak, így a labda Dzsudzsákhoz került, aki tolta-tolta kifelé a labdát, majd kiszorított szögből, pazar mozdulattal lőtte ki a hosszú sarkot (1-1).

Dzsudzsák kis híján rögtön lőtt egy bombagólt is, de a léc alá tartó löketét kiszedte Dombó.

A ZTE is veszélyeztetett, azonban Croizet 22 méterről leadott, nagy erejű lövése fölé szállt. A Debrecen pedig nem sokra rá már előnyben volt: Oliveira cselezte ki a jobboldalon Csókát, majd remek beadása után Várkonyi próbált menteni az érkező Loncar elől, de csak a saját kapujába tudta továbbítani a labdát - öngól (1-2).

A 76. percben volt esély a zalai egyenlítésre: Croizet találta meg remek labdával Mimet a 16-oson belül, ő fordulásból lőtt, ám egy védő blokkolni tudott.

A Zete próbálkozott még átlövésekkel, de ezek nem voltak veszélyesek, így Márton Gábor pont nélkül maradt debütáló meccsén, míg a DVSC hátrányból felállva tudott győzni és fellépett a dobogóra (1-2).

NB I, 14. forduló

ZTE-DVSC 1-2 (Croizet 37., ill. Dzsudzsák 57., Várkonyi 69. - öngól)

ZTE: Dombó - Lesjak, Várkonyi, Evangelou, Csóka - Sankovic (Szalay, 88.), Bedi - Sajbán, Németh (Mim, 69.), Croizet - Mance.

DVSC: Megyeri - Kusnyír, Dreskovic, Lagator, Ferenczi (Mojzis, 84.) - Manrique, Loncar - Vajda (Oliveira, 46.), Dzsudzsák (Romanchuk, 84.), Domingues (Szécsi, 74.) - Bárány (Tuboly, 90.).

NB I: Egy öngól és egy 11-es is kellett, de Feczkó hamar megszerezte az első győzelmét
A Kisvárda nem panaszkodhatott a szerencséjére az MTK elleni bajnokin, de a csapat Feczkó Tamás vezetésével fontos pontokat szerzett.