Fotó: mtkbudapest.hu

NB I: Egy öngól és egy 11-es is kellett, de Feczkó hamar megszerezte az első győzelmét

A Kisvárda nem panaszkodhatott a szerencséjére az MTK elleni bajnokin, de a csapat Feczkó Tamás vezetésével fontos pontokat szerzett.
Budai László 2023. november 25., szombat 16:43
Szerző: Budai László 2023. november 25., szombat 16:43

Az egy bajnoki óta már Feczkó Tamás vezette Kisvárda az MTK-t fogadta az NB I 14. fordulójának első szombati bajnokiján.

Az első szép támadást az MTK vezette, ennek végén Bognár várta ki a tökéletes ütemet a passzolásra, Molnár egyből, laposan lőtt, de Kovács Marcell védte a kísérletet.

A hazaiak tíz perccel később próbálkoztak először, és rögtön sikerrel jártak, igaz, ehhez egy nagy adag szerencsére is szükségük volt: Jovicic nagy bedobása után ide-oda fejelgették a labdát, majd azt végül Széles kanalazta közelről kapura, de még Végh is beleért igen szerencsétlenül, a labda így kötött ki végül a hálóban - öngól (1-0).

Ezután elsősorban MTK-lehetőségeket láthattunk. Előbb Bognár tekert kapura, ezt Kovács Marcell védte, majd Kovács Mátyás kissé megpattant emelése jött ki a felső lécről, a kipattanóból Molnár is gólt lőhetett volna, de közelről pontatlanul célzott.

A szünet előtt közvetlenül pedig Végh tekert 15-ről, ballal, centikkel a bal alsó mellé.

A szünetben kettőt is cserélt Horváth Dávid: Kovács Mátyást Kosznovszky, míg Molnárt Ennin váltotta.

A második játékrész egy Kata-lövéssel indult, amelyet Kovács Marcell hárított. Majd igen érdekes jelenetek következtek a másik kapu előtt: Ilievsi lövése eltalálta a tőle pár méterre, a 16-oson belül álló Kádár kezét - a VAR hosszan vizsgálta a kezezést, már csak amiatt is, mert az akció közben volt egy szabálytalan Nikolov-becsúszás Kocsissal szemben. Erdős Józsefet mindenesetre kihívta a VAR, a játékvezető megnézte mindkét esetet, és végül 11-est ítélt, a büntetőt Cipetic magabiztosan a bal sarokba helyezte (2-0).

A 67. percben megint centikre volt a góltól az MTK, de ezúttal sem volt szerencséjük a kék-fehéreknek: Antonov bal oldali beadására kimozdult Kovács Marcell, de közben a röviden Jovicic is belepiszkált a labdába, amely saját kapuja felé pattogott, a kisvárdai kapus azonban villámgyorsan reagált és óriási mentve elütötte a labdát.

Szinte rögtön ezután mégis összejött a vendégek szépítése: a pár perce beállt Stieber 25 méterről, ballal pazarul tekert szabadrúgásból a jobb sarokba (2-1).

A 78. percben majdnem az egyenlítés is sikerült: Antonov jobb oldali szöglete után ezúttal Szélesről pattant saját kapuja felé a labda, de Kovács Marcell ismét nagy bravúrral hárított a bal alsó elől.

A 91. percben eldönthette volna az összecsapást a Várda: Camaj egy az egyben mehetett Demjén ellen, az MTK kapusa azonban óriási bravúrral el tudta ütni a cselezni próbáló támadó elől a labdát.

Mégis láthattunk azonban még egy kisvárdai találatot: a 95. percben a csereként beállt Czékus került nagy helyzetbe, és az ötös sarkáról a hosszúba helyezett (3-1).

A Kisvárda így 3-1-re nyert, Feczkó Tamás pedig már második bajnokiján megszerezte első győzelmét a csapat élén.

NB I, 14. forduló

Kisvárda-MTK 3-1 (Végh 22. - öngól, Cipetic 56. - 11-esből, Czékus 95., ill. Stieber 69.)

Kisvárda: Kovács Marcell - Stefan, Jovicic, Széles, Alic (Lippai, 93.) - Cipetic, Melnyik, Ötvös - Balogh, Nikolov, Ilievski (Czékus, 81.).

MTK: Demjén - Hej, Kádár, Kocsis (Zuigeber, 85.) - Kovács Mátyás (Kosznovszky, 46.), Kata (Horváth A., 76.), Végh, Thiam (Stieber, 63.), Antonov - Molnár R. (Ennin, 46.), Bognár.