Fotó: fehervarfc.hu

NB I: A 80. perc után döntöttek Grzelak cseréi - három pontot ért a Vidi nagy feltámadása az Újpest ellen

Mörschel góljára Kastrati a 80., míg Karamoko a 88. percben válaszolt, a Vidi otthon tartotta a három pontot az Újpest ellen.
Póczik Dávid 2023. november 4., szombat 19:59
Szerző: Póczik Dávid 2023. november 4., szombat 19:59

A szerdai kupatovábbjutás után a Fehérvár otthonába látogatott az Újpest csapata az OTP Bank Liga 12. fordulójának szombati zárómérkőzésén. A Vidi a múlt héten a DVTK-t 4-0-ra győzte le a bajnokságban, míg a lilák a Fradi otthonában szenvedtek háromgólos vereséget az előző fordulóban.

A 8. percben a találkozó első igazán nagy helyzetét mindjárt gólra váltották a vendégek: Mörschel kapott labdát a jobb szélen, majd jobbal középre adott Ambrose irányába, az újpesti csatár jobbal átvette a labdát, lefordult Csongvairól, majd öt méterről, ballal a jobb sarokba lőtt (0-1). Néhány perccel később megduplázták előnyüket a IV. kerületiek, miután Onovo fejelt a kapuba, azonban a támadás leshelyzetből alakult ki, úgyhogy a gólt érvénytelenítették. Ezután nem forgott veszélyben egyik kapu sem, a helyzet-hiányt végül Katona pontatlan lövése zárta le a 30. perc elején.

A 34. percben aztán Christensen tekerése után Serafimov tudott fejelni, de pont Nicolic ölébe. A 39. percben Schön és Tajti kezdett el lökdösődni a félpályánál, jutalmul mindkettejüknek sárga lapot mutatott fel a játékvezető. A félidő ráadásában még Schön lövése után szögletre pattant a labda egy újpesti lábról, így 1-0-ra Nebojsa Vignjevic együttese vezetett az első játékrészt követően.

A fordulást követően Tajti szöglete után Csoboth lőtt centikkel a kapu mellé. Néhány perc múlva a túloldalon Bese 14 méteres tekerését ragyogóan védte Nicolic. Az 59. percben egy nagyszerű akció végén Tajti egy balról érkező labdát átvett, majd 20-ról, ballal a kapufára tüzelt. Mörschel szabadrúgását Tóth tenyerelte ki a jobb felsőből a 61. percben.

A 68. percben Kastrati jobboldali beadására a középen érkező Schön robbant oda, megtolta a labdát, azonban - látszólag - a rosszul kimozduló Újpest-kapus buktatta őt, így 11-es következett. A játékvezető a VAR javaslatára újranézte az esetet, és megváltoztatta ítéletét, nem látott kontaktot, ezért mégsem kapott büntetőt a Vidi. Érdekesség, hogy Schön nem kapott sárgát az eset után, pedig a vendégek is reklamálták a lapot.

A 75. percben hatalmas ziccert puskázott el a Fehérvár; Christensen kiválóan tartotta meg a labdát az alapvonalnál, majd ballal középre passzolt, ahol Kodro üresen állva, 6 méterről lőtt, azonban a kaput nem találta el. Egy perccel később Christensen 22-ről, ballal vette célba a bal alsót, Nicolic szögletre hárított. Ezekben a percekben sorjáztak a hazai helyzetek: Kodro cselezett befelé a 16-oson belül, majd jobbal találta telibe a kapufát, később Kalmár szöglete csúszott meg a felsőléc tetején.

A 80. percben góllá érett a Vidi fölénye: egy kiváló kontra végén Katona tolta ki balra Schönnek a labdát, aki állítgatás nélkül, ballal adott középre, ott pedig a csereként beállt Kastrati érkezett és néhány méterről az üres kapuba lőtt (1-1). A 88. percben aztán a frissen beállt Karamoko előnyhöz is juttatta a fehérváriakat, miután egy beadást az egyik újpesti védő pont hozzá fejelte, ő pedig mellel maga elé vette a labdát, és ballal a jobb felsőbe lőtt (2-1).

A 90. perc után négyet cserélt az Újpest, a 95. percben pedig a padról beállt Ganea fejese milliméterekkel ment el a bal alsó mellett. Az eredmény ezután már nem változott, a Fehérvár fordított, és begyűjtötte a három pontot az Újpest ellen.

NB I, 12. forduló

Fehérvár-Újpest 2-1 (Kastrati 80., Karamoko 88., ill. Ambrose 8.)

Vidi: Tóth - Csongvai, Serafimov, Gergényi - Bese (Kastrati, 60.), Flores (Kalmár, 60.), Christensen, Katona, Schön (Spandler, 90.) - Szabó (Karamoko, 87.), Kodro

(cserék: Kovács, Spandler, Bambock, Berki, Kastrati, Rúben Pinto, Karamoko, Gergely, Menyhárt, Kalmár)

Újpest: Nicolic - Pauljevic, Kosanovic, Hall, Kastrati - Mörschel (Mack, 92.), Onovo (Sasere, 92.), Tajti - Kiss (Ganea, 92.), Ambrose, Csoboth (Simon, 92.)

(cserék: Banai, Fehér, Mack, Simon, Ganea, Kuusk, Varga, Geiger, Sasere, Radosevic, Jürgens, Jevtoski)

Dejan Stankovic
Dejan Stankovic a mai nappal felbontotta szerződését a Ferencvárossal, a vezetőedzővel távozik a vele érkezett külföldi stáb is - jelentette be az FTC hivatalos oldala.
Hivatalossá vált, hogy a Szpartak Moszkvánál folytatja pályafutását a szerb szakember.
Az M4 Sporthoz hasonlóan a Csakfoci is úgy értesült, hogy Dejan Stankovic vezetőedző távozik a Ferencvárostól, miután elfogadta egy másik klub ajánlatát, ezt pedig már közölte is az FTC vezetésével.