Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd

NB I: A 17 éves Lisztes lett majdnem a Fradi nyerőembere, de jött a leírt Vidi-légiós

2-2-s döntetlennel ért véget a Ferencváros és a MOL Fehérvár bajnokija vasárnap. A hazaiak hiába fordítottak 0-1 után, a 17 éves Lisztes Krisztián duplájával, a Vidi egy pontot elvitt a télen még létszámfölötti Makarenko góljával.
Dudás Gábor 2023. április 2., vasárnap 18:26
Szerző: Dudás Gábor 2023. április 2., vasárnap 18:26

A megint kissé kísérleti felállással, három belső védővel pályára lépő FTC gyorsan magához ragadta a kezdeményezést, de ugyancsak gyorsan hátrányba is került. A 7. percben, Kastrari szöglete után Stopira Abenát megelőzve, 4 méterről fejelt a kapuba (0-1).

Innentől kezdve aztán visszaállt a vendégcsapat és szinte tíz mezőnyjátékossal igyekezett megóvni a kapuját a góltól. A hazaiak pedig sorra alakították ki a lehetőségeket, de ki is hagyták azokat. Az első félóra végén például a rendkívül aktív Traoré alakított ki ziccert Zachariassennek, de a norvég nem találta el a kaput, majd a 31. percben a középpályás már jobban célzott (Traoré háttal adhatott volna gólpasszt), de a bal oldali kapufa mentett.

A szorványos Vidi-kontrák aztán majdnem gólra vezettek a félidő ráadásában. Heister ugratta ki Kodrót, aki lefordult Abenáról, majd lőtt, de Dibusz védeni tudott. Pechjére a labda azonban Schön elé került, aki közelről a hálóba vágta a labdát. A VAR-szobában aztán sokáig vizsgálódtak és végül lesállás miatt nem adták meg a második vendégtalálatot. Maradt a 0-1 a szünetre.

Csercseszov a szünetben két fiatallal próbált frissíteni, beállt Baráth és Lisztes, utóbbi pedig szinte azonnal egyenlíthetett is volna, de nagy helyzetben a kapu fölé lőtt a 17 éves támadó. Ez azonban nem szegte a kedvét és tíz perc alatt megfordította a meccset!

A 60. percben Sagal sokadjára forgatta meg az emberét a bal szélen, majd jól is centerezett, a hosszún érkező Lisztes pedig közelről a hálóba pofozta a labdát (1-1). Aztán a 70. percben, Csongvai óriási hibája után Traoré ellopta a védőtől a labdát, majd a kapu előtt állomásozó Lisztes elé passzolt, aki közelről megszerezte saját és csapata második gólját is (2-1).

Egy Vécsei-helyzetnél nem járt messze az állás a 3-1-től sem, ehelyett megint szinte a semmiből betalált a Fehérvár! A 79. percben Schön remek bal oldali beadása megtalálta az ötösnél a csereként beállt Makarenkót, az ukrán játékos pedig a kapuba is fejelt (2-2). A középpályás a télen még a távozás szélén állt, nem tartottak rá igényt Fehérváron, ehhez képest most rendkívül fontos gólt szerzett.

A 88. percben úgy tűnt, mégis a Fradié lehet a slusszpoén, Sagal szabadrúgása után Abenáról került a labda a hálóba, de nem a lábáról vagy a fejéről, hanem a kezéről, így a VAR nyilván érvénytelenítette a "maradonás" gólját. Így maradt a 2-2, amivel a vendégek lehetnek elégedettebbek a helyzetek száma alapján.

OTP Bank Liga, 25. forduló:

FERENCVÁROS - MOL FEHÉRVÁR FC 2-2 (Lisztes 60., 70., ill. Stopira 7., Makarenko 79.)

FTC: Dibusz - Abena, Kovacevic, Knoester - Botka (LIsztes K., 46.), Esiti (Baráth P., 46.), Vécsei, Sagal - Gojak (Tokmac, 54.), Zachariassen, Traoré

Vidi: Kovács - Bese, Csongvai, Stopira, Heister - Dárdai (Makarenko, 69.), Flores, Christensen (Pokorny, 69.) - Kastrati (Larsen, 85.), Kodro, Schön (Nego, 85.)

Kecskemét - Mezőkövesd 0-1

19:00: DVSC-Vasas FC - ÉLŐ!

Samy Mmaee
Szinte biztos, hogy ez az utolsó szezonja a Ferencvárosnál Samy Mmaee-nak, akiért nem csak Európából érdeklődnek.
Skribek Alen
Úgy tudjuk, a Pakson játszó Skribek Alen is egy opció lehet a támadószekcióba a lila-fehéreknél.