Nagy hírt jelentettek be Orbánról, ennek Marco Rossi is örülni fog

Az RB Leipzig magyar válogatott csapatkapitánya fontos mérföldkőhöz ért a felépülésében, és nem kizárt, hogy a korábbi előrejelzekhez képest hamarabb visszatérhet majd a pályára.
Dudás Gábor 2023. október 24., kedd 17:36
Az RB Leipzig magyar válogatott csapatkapitánya fontos mérföldkőhöz ért a felépülésében, és nem kizárt, hogy a korábbi előrejelzekhez képest hamarabb visszatérhet majd a pályára.
Szerző: Dudás Gábor 2023. október 24., kedd 17:36
A legfrissebb hírekért kövess minket a Csakfoci Google News oldalán is!

Mint ismeretes, az RB Leipzig magyar válogatott csapatkapitánya, Willi Orbán a nemzeti csapatban, Csehország ellen játszva térdsérülést szenvedett szeptemberben, és hosszú időre kiesett mind a német klubból, mind Marco Rossi együtteséből. Az akkori lipcsei hírek arról szóltak, hogy körülbelül tíz hétig - azaz várhatóan november közepéig-végéig - nem léphet majd pályára a magyar védelem oszlopa, így a következő, Bulgária és Montenegró elleni Eb-selejtezőinket is alighanem nélkülöznünk kell majd a bekket.

Ehhez képest most egy elsőre egy igencsak örömteli hírt jelentett be az X-en az RB Leipzig. Azt írják, hogy bár a Crvena zvezda elleni Bajnokok Ligája-csoportmeccsen még nyilván nem számíthat Orbánra Marco Rose vezetőedző - aki egyébként épp a hátvéd sérülésére is hivatkozva is kritizálta a túlzottan zsúfolt versenynaptárat -,

ugyanakkor a lassan 31 éves védő már elkezdhette az egyéni edzéseket, egy-két héten belül pedig teljes értékű munkát végezhet majd, ami egy nagyon fontos mérföldkő a visszatérését tekintve. Hogy ez jelentheti-e azt, hogy mégis felépül teljesen a novemberi Eb-selejtezőkre, egyelőre nem tudni, mindenesetre a helyzet sokkal jobban fest, mint nagyjából 6 héttel ezelőtt.

Olvastad már?
Eldőlt: Ezeken a csatornákon láthatjuk a legmagyarosabb topligát a következő években - hivatalos
A Bundesliga-mérkőzések közvetítési jogai egészen 2029-ig a Network4-hez (ARENA4, MATCH4, NET4+) kerültek.
Elolvasom
Átigazolások
BVSC
Duplán igazolhatnak
Két ajkai alapemberrel erősíthet a BVSC, Kovács Nikolasz érkezése már biztosnak tűnik, míg Sejben Viktor is közel áll a zuglóiakhoz.
ZTE
A DVSC-ből igazoltak
A ZTE bejelentette a 19 éves Rácz István érkezését Debrecenből. A fiatal belső védő 3+1 éves szerződést kötött a zalaiakkal.
Fradi
Az edzőtábori keret
Nagy Barnabás, Cebrail Makreckis és Júlio Romao sem utazott el a zöld-fehérekkel az ausztriai edzőtáborba.
Tovább az összes átigazoláshoz