Fotó: facebook.com/ujpestfootballclub/

Mészöly a 11-esről: "Talán nem kellett volna dupla vagy akár tripla büntetést adni"; Márton: "Az NB I-nek szüksége van egy erős Újpestre" - értékelések

Az NB I 27. fordulója az Újpest-Zalaegerszeg (1-5) mérkőzéssel indult - így látták a találkozót a vezetőedzők.
Csakfoci.hu 2024. április 5., péntek 22:55
Szerző: Csakfoci.hu 2024. április 5., péntek 22:55

Újpest-Zalaegerszeg 1-5

Bővebben!

Mészöly Géza (Újpest): - Simon Krisztián sérülése miatt nem kezdődött jól számunkra a mérkőzés, utána szépen játszottunk, vezetést tudtunk szerezni és olyan 30 percet produkáltunk, ami abszolút domináns volt. A gólt szép akcióból szereztük, aztán Croizet kihasználta egy hibánkat. A második félidőben elkezdtünk olyan hibákat elkövetni, amit megbüntetett a Zalaegerszeg. Sajnos a tizenegyes szituációból sem jöttünk ki jól, ott is hibáztunk, bár úgy érzékeltük, hogy talán kint kezdte el húzni a mezét és talán nem kellett volna dupla vagy akár tripla büntetést adni számunkra. Onnantól kezdve más mérkőzés kezdődött, ami kicsúszott a kezünkből. Ma sokkal több hibát vétettünk, mint az előző mérkőzéseken, az emberhátrány pedig különösen nem tett jót nekik - fogalmazott Mészöly, aki elárulta, az első jelek szerint Simon részleges bokaszalag-szakadást szenvedett. (M4 Sport)

Márton Gábor (ZTE): - Örülünk neki, hogy ilyen teljesítményt nyújtott a csapat. A mérkőzés nagy részében veszélyesebbek voltunk, mint az Újpest, gyakorlatilag az első kapu felé tartó lövésből kaptunk egy gólt. Nem rogyott össze a csapat, ilyen helyzetből is sokszor feláll a csapat. Nagyon örülünk, nagy és fontos győzelem volt ez nekünk és a klubnak is, hiszen 18 éve nem nyert itt a Zete. Talán akkor Sebők József góljával nyert a Zete, és még Vlaszák Géza védett a meccsen. Eddig is mondtam, hogy azzal a rajttal, amit a csapat kezdett, nekünk nem nagyon kell hátrafele nézni, már csak azért sem, mert a saját kezünkben volt a sorsunk. Tudunk tapadni, megpróbálunk felfelé araszolni. Nemrég Debrecenben én is hasonló helyzetben voltam, ezért szeretnék Gézának és az Újpestnek sok sikert kívánni, szüksége van egy erős Újpestre az NB I-nek ilyen közönséggel - fogalmazott a ZTE vezetőedzője, aki elárulta, talán nem sérült meg súlyosan Bedi Bence. (M4 Sport)