Fotó: paksifc.hu

Megvan a Magyar Kupa első döntőse - ez a csapat vár a Szpari-Fradi ütközet győztesére

A Paks csapata jutott elsőként a MOL Magyar Kupa döntőjébe, miután kedden 2-1-re legyőzte a Kisvárda együttesét. A tolnai gárda ellenfele a május 15-i fináléban a Nyíregyháza-Ferencváros elődöntő győztese lesz majd.
Csakfoci.hu 2024. április 23., kedd 21:53
Szerző: Csakfoci.hu 2024. április 23., kedd 21:53

A bajnokságban visszaeső Paksé volt az első lehetőség a kupaelődöntőn, de Tóth Barna 10 méteres lövése elkerülte a kaput. Nem sokkal ezután Sillye is veszélyesen durrantott kapura, ám ő sem volt elég pontos.

Az első negyedóra végén a várdaiak is eljutottak helyzetig, de egy szépen kidolgozott akció végén Spasic a léc fölé lőtt. A 21. percben viszont már jött a vendéggól: Körmendi bal oldali szögletét 6 méterről fejelte a bal felsőbe Matic (0-1).

Nem lehet azonban azt mondani, hogy túlságosan megfogta volna a paksiakat a bekapott gól, hiszen alig néhány perc múlva egyenlítettek is a hazaiak. A 27. percben Hahn passzolt szépen Papp Kristófhoz, aki 14 méterről lőtt laposan a bal alsóba (1-1). Az összességében kiegyenlített első játékrész döntetlennel ért véget.

A fordulás után nem sokkal már a Paks vezetett: az 53. percben Tóth indította remekül Hahnt, aki higgadtan passzolt a jobb alsóba 12 méterről - a kisvárdai gólszerző, Matic maradt le a csatárról (2-1).

A 61. percben Szappanos csípte el Melnyik 10 méteres kísérletét, majd egy komolyabb védelmi megingást és kisebb tűzijátékot is megúsztak a hazaiak a 68. percben. Ezután viszont már nem sokszor forgott veszélyben a paksi kapu, miközben a házigazda sem erőltette igazán a támadásokat.

A hajrában még két paksi csere, Haraszti és Böde hozott össze egy veszélyesebb támadást, majd majdnem jött a drámai egyenlítés, de Camaj a felső lécet döngette meg 13 méterről a 92. percben. Ezzel el is lőtte utolsó puskaporát a vendégcsapat, amely 2-1-s vereségével kiesett a MOL Magyar Kupából, miközben a Paks 2022 után újra bejutott a sorozat döntőjébe. Ahol vagy akkori legyőzője, a Ferencváros, vagy az NB II-es listavezető Nyíregyháza vár majd rá.

MOL Magyar Kupa, elődöntő:

Paksi FC – Kisvárda 2-1 (Papp K. 27., Hahn 53., ill. Matic 21.)

Paks: Szappanos - Vas, Kinyik, Lenzsér - Osváth, Papp, Windecker (Mezei, 71.), Vécsei (Balogh B., 80.), Silye (Kovács, 71.) - Hahn (Böde, 86.), Tóth B. (Haraszti, 80.)

Kisvárda: Petkovic - Cipetic, Lippai, Jovicic, Körmendi (Balogh N., 84.)- Matic, Makowski (Ötvös, 62.), Melnyik (Nikolov, 72.) - Navratil (Filipovic, 72.), Mesanovic, Spasic (Camaj, 62.)

Szerdán játsszák:

20:00: Nyíregyháza Spartacus – Ferencváros

Bognár a kupadöntőbe jutás után: "Fontos volt, hogy most már nyerjünk, egy kicsit elbizakodottak voltunk" - edzői értékelések
Így látta a két vezetőedző, Bognár György és Feczkó Tamás a Paks-Kisvárda MOL Magyar Kupa-elődöntőt (2-1).
A Charlton az elmúlt hetekben gyakran hangoztatta, hogy hiába kötött előszerződést a Vidivel George Dobson, megpróbálják megtartani a csapatkapitányt. Nem sikerült.