Fotó: MTI/Kovács Tamás

Bognár a kupadöntőbe jutás után: "Fontos volt, hogy most már nyerjünk, egy kicsit elbizakodottak voltunk" - edzői értékelések

Így látta a két vezetőedző, Bognár György és Feczkó Tamás a Paks-Kisvárda MOL Magyar Kupa-elődöntőt (2-1).
Csakfoci.hu 2024. április 23., kedd 22:45
Szerző: Csakfoci.hu 2024. április 23., kedd 22:45

PAKSI FC - KISVÁRDA 2-1

Bővebb beszámoló a kupaelődöntőről itt!

Bognár György (Paks): - Szerintem az első perctől kezdve jobban játszottunk, mint az ellenfél. Kezdeményezőbbek voltunk, próbáltunk nyomást gyakorolni rájuk. Ez többé-kevésbé sikerült. Jól ugyan nem játszottunk, de azért az ellenfélnél ma szerintem jobbak voltunk. Szó szerint azt mondtam az öltözőben, hogy ne rohanjunk az eredmény után, próbáljuk megszerezni mi a vezetést, az első 10-15 percet nyomjuk meg, és aztán könnyebb dolgunk lesz, ha mi rúgjuk a gólt és nem az ellenfél.

Mindenképpen fontos volt, hogy most már nyerjünk. Az utóbbi egy hónapban azért sikertelenek voltunk. Dolgoztak rendesen a játékosok, ilyen gond nem volt. Talán egy kicsit elbizakodottak voltunk. Néha azt éreztem, mintha vége lenne már a bajnokságnak, hogy megvan a második hely, kupadöntőbe jutunk, hát ezt kellett megfordítani a mai napra, ezt a fajta elbizakodottságot, ezzel a győzelemmel talán sikerült is valamelyest.

Nyilván fontos lesz, hogy ki az ellenfél. Bejutottunk a döntőbe, tulajdonképpen mindegy, ki az ellenfél, kupadöntőt játszunk, ami szerintem nagy dolog, föl tudunk készülni erre, szóval az, hogy két fronton kell játszanunk, hogy van célunk a bajnokságban is, és nyilván itt van a kupadöntő, ez egyáltalán nem probléma.

Feczkó Tamás (Kisvárda): - Gratulálok a paksiaknak a kupadöntőbe jutáshoz és sok sikert kívánok nekik. Az első félidőben azt mondom, jobban játszottak, több lehetőségük volt és megszerezhették volna a vezető találatot, mégis mi kerültünk előnybe. Akkor azt hittem, hogy utána elkezdjük egy kicsit többet birtokolni a labdát, de nagyon kevés volt a labdabirtoklásunk. Az első védőben kevés labdát hoztunk ki, kevés támadásépítésünk volt. Belementünk a hosszú labdákba, a második labdákat meg jobban összegyűjtötte a Paks, meg több párharcot is nyertek. Szünetben megpróbáltuk ezt rendezni, de nagyon gyorsan jött a második játékrész félidején a paksiak második gólja. Utána hiába próbálkoztunk több dologgal is, sajnos a mai mérkőzésen nem tudtuk feltörni már a hazaiak védekezését.

A 90. perc után lett volna lehetőségünk kiegyenlíteni, de lehet, hogy ma nem érdemeltük ezt meg. Fontos dolog lett volna a klub életében a továbbjutás, hiszen még soha nem járt a Kisvárda a MOL Magyar Kupa döntőjében, úgyhogy egy álom lett volna mind a klubnak, mind a játékosoknak, mind az edzői stábnak is természetesen.

Kiderült: Egyelőre licence sincs az NB I kiesőjének és a végveszélyben lévő Haladásnak sem - itt a lista
Az MLSZ Elsőfokú Licencadó Bizottsága 2024. április 23-i ülésén elbírálta a 2024/25. évi nemzetközi (UEFA), nemzeti első osztályú (NB I-es), nemzeti másodosztályú (NB II) és nemzetközi (UEFA) női licenckérelmeket.
A Charlton az elmúlt hetekben gyakran hangoztatta, hogy hiába kötött előszerződést a Vidivel George Dobson, megpróbálják megtartani a csapatkapitányt. Nem sikerült.