Vissza a földre: 0-3 után ébredt csak fel a magyar válogatott Oroszország ellen - videó

A törökök idegenbeli legyőzését követően az orosz válogatott már túl nagy falat volt a mieinknek a Puskás Arénában.
Dudás Gábor 2020. szeptember 6., vasárnap 19:49
Szerző: Dudás Gábor 2020. szeptember 6., vasárnap 19:49

Valóságos hidegzuhany lett kis híján az első perc, hiszen szinte azonnal ziccetbe kerültek a vendégek: egy megcsúsztatott labdát nézett el Szalai Attila, így Mirancsuk törhetett kapura, de nagy helyzetből a bal kapufa mellé lőtt.

Egy veszélyes Szoboszlai-szabadrúgást és egy Szalai Ádám által blokkolt Sallai-lövést is feljegyezhettünk a másik oldalon, de az első negyedóra végén már vezetést szereztek az oroszok. Kuziajev balról passzolt a ziccerben érkezett Mirancsuk elé, aki 11 méterről a bal sarokba belsőzött (0-1).

Egy Bese-fejes és egy éles szögből leadot Sallai-lövés dolgoztatta meg (kicsit) Shunin kapust, de a gólt megint az orosz válogatott szerezte. A 35. percben Szalai Ádámot szerelték a magyar 16-oson belül, a labda Ozdojev elé gurult, aki ballal, 13 méterről a jobb sarokba tekert (0-2).

A 0-2-s első játékrészt követő szünet után aztán jött az igazi sokk: azonnal kigurigáztak minket az oroszok, végül Dzjuba lekészítését Fernandes passzolta a kapuba 8 méterről (0-3).

Lang nagy mentése, majd Szoboszlai gyengén sikerült lövése miatt nem alakult 1-4-re aztán az állás, lett viszont belőle 1-3: egy szép akció végén Sallai lépett ki ziccerben, majd elegánsan átemelte a kapujából kilépő orosz hálóőrt. A csereként beállt Kalmáré volt a gólpassz a 62. percben.

Rossi csatárt is cserélt nem sokkal később, jött Nikolics Szalai Ádám helyére, és a Vidi-támadó gyorsan meg is hálálta a bizalmat. Szoboszlai beadását a kezdőcsapatba visszatérő Bese szépen fejelte be jobbról, az érkező Nikolics pedig a léc alá vágta a labdát közelről (2-3).

Váratlanul izgalmas lett tehát az oroszok által agyonnyertnek tűnt meccs, Rossi pedig bedobta az újonc Cserit is a hajrára (Szoboszlai nem örült túlzottan a lecserélésének), de az eredmény már nem változott. 3-2-re győzött Oroszország a magyar válogatott ellen.

Nemzetek Ligája, B-divízió, 3-as csoport:

Magyarország - Oroszország 2-3 (Sallai 62., Nikolics 71., ill. Mirancsuk 15., Ozdojev 35., M. Fernandes 46.)

A meccs krónikája percről percre itt!

Magyarország: Gulácsi – Bese, Lang, Orbán, Szalai A. – Sigér (Kalmár, 46.), Nagy Á. – Sallai, Szoboszlai (Cseri, 82.), Holender – Szalai Á. (Nikolics, 66.)

Oroszország: Shunin - M. Fernandes, Dzikiya, Szemenov, Kudriasov - Ozdojev, Zobnyin, Ionov - A. Mirancsuk (Gazinszki, 67.), Kuziajev (Zsirkov, 57.) - Dzjuba

Később: Szerbia - Törökország 0-0

Rossi elégedett: "Szoboszlai nem vette rossz néven a lecserélését, számíthatott is rá" - a kapitány részletes értékelése
A vereség ellenére elégedett a kapitány, de persze látta a hibákat is a Puskás Arénában. Marco Rossi értékelése a magyar-orosz Nemzetek Ligája-mérkőzés (2-3) után.