Válogatott: Az MLSZ új jelöltje négyszer volt már kapitány - sajtóhír

Lapértesülések szerint a 68 éves, vb-t is megjárt trénerrel is tárgyal a magyar szövetség, a bajnok és kupagyőztes szakembert egy klubcsapat is csábítja emellett. 
Dudás Gábor 2017. október 30., hétfő 8:30
Lapértesülések szerint a 68 éves, vb-t is megjárt trénerrel is tárgyal a magyar szövetség, a bajnok és kupagyőztes szakembert egy klubcsapat is csábítja emellett. 
Szerző: Dudás Gábor 2017. október 30., hétfő 8:30

A belga FootNews számolt be arról, hogy a Magyar Labdarúgó Szövetség felvette a kapcsolatot a kapitánykeresés közben a 68 éves Georges Leekensszel. A portál úgy fogalmaz, hogy a rutinos szakember kora sem riasztotta el a Bernd Storck hosszútávú utódját kereső MLSZ-t, amely tárgyalásokat kezd a trénerrel.

Leekens 1984 óta dolgozik edzőként, 12 klub kispadján is megfordult már, de szövetségi kapitányként is komoly rutinja van. Kétszer is irányította már például hazája, Belgium nemzeti tizenegyét, először 1997 és 1999 között, a franciaországi vb-t is megjárva, majd 2010 és 2012 között, ekkor a "Vörös Ördögökkel" nem jutott ki a lengyel-ukrán kontinenstornára. Tunézia és Algéria kispadján is ült emellett az egykori válogatott futballista.

A lap egyébként hozzáteszi, hogy Leekens neve korábbi csapatánál, a Kortrijknál is felmerült edzőjelöltként, de az egykori belga bajnok és kupagyőztes szakember a magyar ajánlatot is meghallgatja.

Mint ismeretes, a magyar válogatottat a novemberi felkészülési mérkőzéseken, Luxemburg és Costa Rica ellen megbízott szövetségi kapitányként még Szélesi Zoltán irányítja, de az MLSZ keresi a végleges megoldást, többek között Paulo Sousa, Morten Olsen és Herczeg András neve is felvetődött már kapitányként, sőt, sikertelenül tárgyalt is velük a szövetség.

Átigazolások
Légiósok
Zsóri távozóban
Megkezdte téli felkészülését a román élvonalbeli UTA Arad, de Zsóri Dániel nem utazott el a csapattal a Békéscsaba elleni edzőmeccsre, mivel a klub a továbbiakban nem számol vele - írta a sportarad.ro.
Soroksár
Rutinos védő érkezett
Szerződtették a legutóbb Mezőkövesden szerepelt védőt, Bora Györgyöt.
Békéscsaba
Csató maradhat
Csató Sándor maradhat a Békéscsaba edzője. A csapat játékost cserélhet a Szentlőrinccel: Nagy Richárdot kaphatják a lilák Harsányi Istvánért cserében. (NSO)
Tovább az összes átigazoláshoz