Fotó: mlsz.hu

Válogatott: Állítsd össze Rossi Anglia elleni kezdőcsapatát!

Lépj öt percre Marco Rossi helyébe és szavazd meg az Anglia elleni kezdőcsapatot!
Nyikes Zoltán 2022. június 3., péntek 8:51
Szerző: Nyikes Zoltán 2022. június 3., péntek 8:51

A magyar válogatott szombaton 18:00 órakor játssza első mérkőzését a Nemzetek Ligája 2022/23-as kiírásában, az ellenfél ezúttal Anglia lesz a Puskás Arénában.

Akárcsak a korábbi kapitányok és sorozatok idején, illetve a válogatott összecsapások előtt, ezúttal is arra kérjük olvasóinkat, állítsák össze a mieink kezdőcsapatát. Ki legyen a kezdőkapus, hogyan álljon fel a védelem, a középpálya és a támadósor az Anglia elleni Nemzetek Ligája-meccsen? Szavazd meg alább!

A lehetőségek felsorolásakor volt olyan játékos, akit több poszton is variációként adtunk meg, az alapfelállást pedig – az utóbbi időben legtöbbször alkalmazott rendszernek megfelelően – 3-5-2-ben adtuk meg. Az Észak-Írország elleni idegenbeli felkészülési mérkőzésen Rossi a Dibusz – Orbán, Lang, Fiola – Nego, Schäfer, Styles, Szoboszlai, Nagy Zs. – Sallai, Szalai Á. kezdőcsapatot küldte pályára.

Mint ismert, Gazdag Dániel a pozitív covid-tesztje miatt egyelőre nem csatlakozhatott a társakhoz és pályára lépése erősen kérdéses, ezért Vancsa Zalán az A-válogatott keretében kap helyet (ő az eredeti tervek szerint Németországba utazott volna az U21-es válogatottal), míg Botka Endre sérülés miatt elhagyta a válogatottat.

Angol-magyar: Anglia brutális Gerrard-góllal hangol, a mieink ismét a "szerencse szerelésben" játszanak - minden az NL-mérkőzésekről itt!
Június 4-én a Puskás Arénában, Anglia ellen kezdte meg (1-0-s győzelem) a magyar válogatott a 2022/23-as Nemzetek Ligája-sorozatot, majd kedden Olaszország (idegenben, 2-1-es vereség), szombaton Németország (itthon, 1-1) ellen folytatta, kedden (06.14.) pedig újfent Anglia (idegenben) lesz az ellenfél. A mérkőzésekre történő hangolódásból és az utózöngékből a csakfoci.hu is igyekszik kivenni a részét, folyamatosan frissülő cikkünkben mutatjuk a legfontosabb híreket a találkozók kapcsán!